تنفسی

ریه نقش اساسی در سلامتی انسان دارد ممکن است بعضی از ارگان‌های بدن مثل پا ویا کلیه را نداشته باشیم وبتوانیم زندگی كنیم ، یاهفته ای سه بار دیالیز كنیم ولی بدون ریه نمی‌توانیم زندگی كنیم، چون با زندگی منافات دارد، به خاطر این‌كه اكسیژن باید وارد بافت‌هاشده ، از طریق ریه وارد سیستم بدن شود ،به قلب و مغز و... یا به ارگان‌های دیگر برسد و گاز دی اکسید کربن هم از ریه باید خارج شود بنابراین اگر ریه وجود نداشته باشد با زندگی منافات داشته و انسان از دنیا می‌رود.
به طور كلی وقتی كه ریه نتواند كار خودش را انجام دهددچاربیماری شده است ، اساساً كار ریه ،ورود اكسیژن هوا به داخل خون و خروج دی اكسید كربن بدن است، وقتی كه این كار را نتواند انجام دهد آن موقع ریه دچار بیماری شده است.
علائم هشداردهنده در بیماری‌ها ریه، یكی تنگی نفس است كه بیمار تشخیص می‌دهد كه مثلاً مسیر خانه راکه قبلاً خیلی راحت می‌رفت اکنون نمی ‌تواند،برودودچار تنگی نفس می‌شود، اگر تنگی نفس شدید باشد، فرد در حالت استراحت هم دچار تنگی نفس می‌شود ،حتی زمانی كه می‌خوابد، دچار تنگی نفس می‌شود كه علت‌ آن می تواند قلبی و ریوی باشد. بنابراین در تنگی نفس، اول در حالت حرکت ،دوم حالت خوابیده و درمرحله سوم حالت نشسته هم دچار تنگی نفس شده و به سختی نفس می کشد.


.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز