بیماربهای عفونی

 هنگامی که یکی از اعضای خانه بیمار می‌شود، این بیماری بر همه افراد خانواده تاثیر می‌گذارد و به نوعی همه درگیر ماجرا می‌شوند، اما چگونگی مراقبت از بیمار در خانه، روش‌هایی دارد که همه ما باید از آن اطلاع داشته باشیم و به کلیه موارد آن عمل کنیم، زیرا مراقبت صحیح، موجب بهبودی سریع‌تر بیمار می‌شود.
برای اینکه بدانیم چگونه باید از فرد مبتلا به یک نوع بیماری عفونی در خانه مراقبت کنیم، گفتگویی با دکتر سیدرضا سلمان‌منش، متخصص بیماری‌های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی انجام داده‌ایم.
آقای دکتر! چگونه باید از فردی که به نوعی بیماری عفونی مبتلا شده است، در خانه مراقبت کنیم؟
بیماری‌های عفونی طیف بسیار گسترده‌ای دارند و بر اساس تقسیم‌بندی‌های مختلف می‌توان آنها را از هم تفکیک کرد، مثلا سرماخوردگی ، آنفلوآنزا، سرخک، سرخجه، اوریون، آبله‌مرغان، هپاتیت A و B از نوع بیماری‌های عفونی ویروسی هستند، اما گروهی از گلودردها در گروه بیماری‌های عفونی باکتریایی جای می‌گیرند و بالاخره پدیکولوزیس(شپش) و آسکاریس نیز جزو بیماری‌های عفونی انگلی هستند، حتی عامل ایجاد گروهی از این بیماری‌های عفونی نیز می‌تواند عامل قارچی باشد. 
از طرف دیگر، باید دید که کدام یک از اعضای خانواده به یکی از این بیماری‌های عفونی مبتلا شده است، زیرا مراقبت از کودک بیمار با فرد بزرگسال یا سالمند کمی متفاوت است.
البته بیماری‌های عفونی به دو دسته واگیردار (مانند هپاتیت ویروسی، سل، سرماخوردگی ، آبله‌مرغان، اوریون) و غیرواگیردار (مانند انواع سرطان‌ها) تقسیم می‌شوند که مراقبت از این دو گروه نیز با هم تفاوت‌های بسیاری دارد.

.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز