گروه جراحی پلک

چرا جراحی زیبایی پلک ؟

در افراد مسن و میان سال افزایش سن در پلک بالا باعث تورم و آویزان شدن پوست و ایجاد چین پوستی میشود که گاهی با شلی و آویزانی عضله چشمی و بیرون زد گی چربی همراه است.که در این حالت پلک بالا پف آلود می شود وجود بعضی بیماری ها مانند بیماری تیروئید پر کاری وکم کاری ها مصرف الکل و کشیدن سیگار این حالت در سنین پایین تر به وجود می آید .
در پلک پایین فقط چربی ها بیرون می زنند و باعث پف پلک می شود ولی درسنین بالاتر پوست شل و چروک می شود عضله پلک استحکام خود را از دست می دهد و محل اتصال پوست و عضلهء پلک به حدقه چشم به سمت پایین نزول می کند .
عمل جراحی پلا ستیک پلک یک عمل جراحی سر پایی است که در مراکز جراحی محدود و بدون بیهوشی قابل انجام است در 90% بیماران جراحی پلک فوقانی برداشتن پوست اضافی و لایه باریکی از عضله کافی است .
در پلک های پف آلود برداشتن کمی از چربی ها لازم است اما برداشتن بیش از حد چربی مخصوصا در حدقه های بر جسته باعث گود رفتگی چشم می شود محاسبه دقیق میزان برداشت پوست و بر اساس اصول زیبایی شناسی برای رسیدن به نتیجه ایده ال ضروری است و نیز حفظ و ایجاد تقارن. 
انجام این عمل به ظاهر ساده توسط پزشکانی که بدون مطالعه و محاسبه دقیق وبا تصور آسان بودن این عمل را انجام میدهند باعث عوارض زیرمی شود : 
بازماندن چشم در حالت خواب به خاطر زیاد بر داشتن پوست که منجربه خشکی چشم و عوارض آن مثل کاهش دید می شود. 
باقی ماندن چین به دلیل کم بر داشتن پوست که با عمل مجدد اصلاح می شود .
خوشبختانه این عمل در صورت انجام توسط جراح ماهر و با تجربه نتیجه مطلوب و رضایت بخش نتیجه خوبی دارد. برش جراحی معمولا خیلی خوب جوش می خورد بخیه ها ظرف حداکثر یک هفته کشیده شود و کبودی و ورم در عرض 1 تا 3 هفته برطرف می شود. 
بهترین روش جلوگیری از عدم تقارن علامت گذاری دقیق قبل از عمل و برداشتن پوست بر اساس الگوی علامت گذاری شده است برداشتن پوست با تیغ جراحی لیزر یا امواج رادیوی انجام می شود .
استفاده از لیزر شاید تا حدی ورم کبودی را کاهش دهد اما بر روی نتیجه عمل تاثیری ندارد.ضمن این که متمرکز کردن اشعه لیزر بر روی خط برش احتیاج به مهارت و ظرافت زیادی دارد که صرفا در طی زمان وبا کسب تجربه به دست می آید.
وقتی برای اصلاح پلک برش داده می شود می توان همزمان ابروها را هم چند میلی متربالا کشید ویا عضله ا خم را از همان برش قطع کرد. اما بالا کشیدن ابروها و رفع کامل اخم احتیاج به عمل جراحی جدا گانه ای دارد که به آن لیفتینگ پیشانی گویند. 
در پلک تحتانی در بیشتر موارد که فقط چربی ها بیرون زد گی دارند برش در پشت پلک و روی ملتحمه (مخاط قرمز رنگ داخل پلک) داده می شود و چربی ها یا برداشته می شود ویا از  چربی های بیرون زده شد برای پرکردن گودی زیر چشم استفاده می شود. 
در موارد نادر به دلیل شلی پوست پلک برداشتن پوست پلک ضروری است.
برداشتن پوست بدون دوختن تاندون گوشه خارجی چشم به حدقه باعث عارضه افتادگی پلک تحتانی می شود که اصلاح آن بسیار دشوار و بعضا غیر ممکن است.این عمل صرفا توسط جراهان با تجربه انجام می گیرد متاسفانه بعضی پزشکان غیر متخصص و نا آگاه از اصول جراحی پلاستیک اقدام به برداشت پوست اضافی پلک می کنند و پلک تحتانی افتادگی پیدا می کند و ظاهر بیمار نا زیبا می شود.
چروکهای پلک تحتانی هم با عمل جراحی معمول پلک تحتانی بهبود نمی یابند و درمان آن ها استفاده از لیزرهای لایه بردار است که باید توسط متخصص پوست با مهارت و تجربه در لیزر انجام گیرد تا نتیجه خوبی از ان حاصل شود. 
آموزش جراحی پلک صرفا در برنامه آموزشی پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و متخصصین چشم پزشکی که دوره فلوشیپ اکولو پلاستیک (پلاستیک چشم)را گذارانده اند وجود دارد. اما تصور ساده بودن عمل باعث شده که متخصصین بسیاری از رشته ها ی غیر مرتبط و حتی بعضی پزشکان عمومی هم در مطب این عمل را انجام دهند. 
برای رسیدن به نتیجه مطلوب از تخصص پزشکی که برای عمل حساس بلفا رو پلاستی به وی مراجعه کردید مطمئن شوید.سرعت برگشت تغییرات بعد از عمل نسبت به سا یر اعمال جراحی بسیار کمتر و نتایج عمل تا چندین سال و گاهی چند دهه باقی می ماند.

  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز