گروه جراحی گوش

چرا زیبایی لاله گوش ؟

کودکانی که لاله هر دو گوششان و در موارد نادری لاله یک گوششان بر جسته تر از معمول است. این دفورمیتی که جنبه ارثی دارد تاثیری بر روی میزان شنوایی ندارد ولی یاعث تمسخر کودکان توسط همبازیها یش میشود مخصوصا در دوران دبستان که روابط اجتماعی در شروع شکل گیری است. 
این تمسخر می تواند روی آینده کاری و اجتماعی کودک تاثیر بسیار نامطلوبی داشته باشد. 
بهترین سن برای اصلاح این دفورمیتی قبل از ورود به مدرسه است. هر چند که برای انجام عمل جراحی زیبایی لاله گوش هیچوقت دیر نیست وبسیاری از مراجعه کنندگان به ما را نوجوانان و جوانان تشکیل می دهند.
جراحی لاله گوش هم با بیهوشی کامل وهم با بی حسی موضعی توام با تزریق مسکن و خواب آور در اتاق عمل انجام می گیرد و زمان عمل هر دو گوش حدودا 2تا3 ساعت طول می کشد.دراین بیماران یا چین به نام (Antihelical fold) تشکیل شده است که در چنین مواردی با بریدن نیمی از ضخامت غضروف در دو تا سه ردیف و بخیه زدن لبه برش ها به هم این چنین تشکیل می شود . 
بخیه ها با ید از نوع غیر قا بل جذب باشد. در تکنیکهای که بدون برش غضروف وصرفا با بخیه زدن این چین ایجاد می شود ریسک عود دارد از این رو بهتر است از این تکنیک احتراز شود. در بعضی بیماران فرورفتگی غضروفی وسط گوش (concha) عمیق تر از حد طبیعی است که مانع چسبیدن گوش به جمجمه می شود در این موارد باید بخشی از این غضروف برداشته شود و لبه های آن به استخوان برجسته پشت گوش دوخته شود و بافت ها ی محکم قابل جذب.برای نزدیک شدن نرمه گوش به قسمت بدون غضروف 3/1تحتانی بخشی از پوست پشت نرمه گوش بر داشته می شود ولبه آن به پوست روی اسخوان پشت گوش دوخته می شود.
 با لاخره پوست پشت گوش دوخته می شود. لذا بعد از عمل جا ی برش قا بل رویت نیست. یک هفته بعد بخیه ها کشیده می شود و پا نسمان که شامل باند کشی نیز می با شد بر داشته می شود . سپس بیمار به مدت 2هفته از هد بند استفاده می کند و تا دو هفته بعد از آن نیز شبها از هد بند استفاده می کند . 
گوش برجسته (prominent ear) شایعترین نا هنجاری مادر زادی گوش است و خفیف ترین فرم آن است . در فرم ها ی شدید تمام یا بخشی از گوش خارجی تشکیل نمی شود که به آن میکرو شی یا آنوشیا می گویند. در این بیماران بهترین درمان برداشتن غضروف دنده های هفتم هشتم و نهم وایجاد اسکلت غضروفی از این غضروف ها و کاشتن آن زیر پوست محل گوش و بیرون آوردن غضروف کاشته شده و پیوند پوست به سطح پشتی آن است.
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز