گروه ایمپلنت

ایمپلنت دندان درمان است یا زیبایی

با توجه به اینکه تغذیه عامل اصلی حفظ سلامت جسمی است، دندان نیز ابزار اصلی مصرف مواد غذایی است. بدون دندان استفاده از برخی مواد غذایی با مشکل مواجه می شود. بنابراین وجود دندانها برای جویدن، آسیاب کردن و خرد کردن غذاهایی از قبیل میوه ها، انواع گوشت، سبزیجات و ... ضروری است.
دندان یکی از مهمترین اجزای دهان است که علاوه بر نقش مهمی که در سلامت بدن دارد، وجود آن در زیبایی صورت بی تاثیر نیست. به طوری که این روزها شاهد انواع روش های درمانی برای زیباتر کردن دندانها هستیم. از جمله این روشها ایمپلنت یا کاشت دندان است. اگر چه در نظر اول، کاشت ایمپلنت برای زیبایی صورت انجام می شود اما در نهایت تاثیر زیادی در سلامت جسمی دارد.


زیبایی و افزایش اعتماد به نفس

نبود دندان، شکل ظاهری صورت را نیز تحت تاثیر منفی خود قرار می دهد. به طوری که از میزان اعتماد به نفس افراد می کاهد و گاهی فرد از حضور در جمع خودداری می کند. گوشه گیری و منزوی شدن بیماران یکی از تبعات بی دندانی است. از این رو با کاشت دندانهایی که تا حد زیادی به دندانهای طبیعی شباهت دارند و به طور مرتب در کنار یکدیگر چیده شده اند، باعث افزایش زیبایی صورت و در نتیجه بالا رفتن حس اعتماد به نفس افراد بی دندان می شود.

دلایل کاشت ایمپلنت دندان

برای بررسی علت اصلی گرایش و تمایل بسیاری از مراجعین جهت کاشت ایمپلنت دندان بهتر است به موارد زیر به عنوان متداولترین دلایل این روش درمانی بپردازیم:

جلوگیری از تخریب سایر دندان ها

زمانی که یک یا چند دندان کنده می شود، فضای خالی بین آنها می تواند یک راه را برای حرکت دندانها ایجاد کند. ریشه دندانها تا آخر عمر در حال حرکت هستند. حال تصویر کنید که یک فاصله خالی در لابه لای دندانها ایجاد شود. در این صورت دندانها از یکدیگر فاصله گرفته و به سمت فضای خالی حرکت می کنند. به مرور زمان فاصله میان دندانها و بویژه دندانهای نیش بیشتر شده به طوری که شکل ظاهری آنها بهم ریخته و ناشکیب می شود. در این صورت بیمار به ارتودنسی نیاز پیدا می کند. برای جلوگیری از درمانهای بعد و هزینه های بیشتر، بهترین راه پر کردن فضاهای خالی است. استفاده از روش کاشت ایمپلنت دندان علاوه بر اینکه این فضاها را پر می کند، شکل ظاهری دندان را نیز زیباتر می سازد.


حفظ سلامت و ایمنی بدن

دندانهایی که از طریق ایمپلنت در دهان بیمار قرار می گیرند، همچون دندانهای طبیعی عمل می کنند که قابلیت جویدن، آسیاب کردن و خرد کردن تمام مواد غذایی را دارند. از آنجایی که حفظ سیستم ایمنی بدن به میزان مصرف برخی مواد غذایی مقوی بستگی دارد، وجود دندانهایی که از طریق ایمپلنت کاشته شده اند، ضروری به نظر می رسد.

حفظ سلامت لثه

لثه یکی از قسمت های حساس بدن محسوب می شود که روزانه در معرض باکتری های زیادی است. ورود مواد غذایی و اجسام آلوده به دهان یکی مواردی که موجب نفوذ باکتری ها به لثه و ریشه دندانها می شود. زمانی که در دهان دندان وجود داشته باشد، باکتری های موجود بر روی دندان می نشینند که با مسواک زدن و سایر روش های بهداشتی از بین می روند. در حالت عادی مقداری جرم بر روی دندان دیده می شود که ناشی از مواد غذایی است که در طول روز مصرف می شود. حال تصور کنید در دهان یک یا چند دندان کنده شده است.

این جرم ها در هر صورت در دهان وجود دارند (چه دندانی در دهان باشد و چه نباشد). زمانی که دندان وجود ندارد، جرم و باکتری های موجود در دهان به عمق لثه نفوذ کرده و موجب عفونت های شدید لثه ای، خونریزی، تورم و تحلیل لثه می شود. بنابراین برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی بهتر است جای خالی دندانهای کنده شده هر چه سریعتر پر شود. اگر چه پروتزهای متحرک و دندان مصنوعی نیز می تواند جایگزین خوبی برای دندانهای از دست رفته باشد، اما نمی توانند به خوبی ایمپلنت از لثه ها مراقبت کنند.
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز