گروه بدن

سیکل ماهانه مردان

تصور اینکه مشکلات سیکل ماهیانه گریبان‌گیر مردان هم هست کمی سخت است؛ اما زمانی‌که از این موضوع اطلاع پیدا کنیم با صبر و حوصله بیشتری از همسر خود استقبال کرده و در گذراندن این دوره به او کمک می‌کنیم. قبل از اینکه بدانیم از سمت ما چه کمک‌هایی به درد همراهی همسرمان می‌خورد باید بدانیم سیکل مردان چیست.

همانطور که پریودی خانم‌ها به دلیل تغییرات ناشی از هورمون‌هاست در مردان با درجه خفیف‌تر این تغییرات بروز و ظهور می‌یابد. زمانی‌که میزان ترشح هورمون دچار تغییراتی شده و کم و زیاد می‌شود. البته خودِ این روند طبیعی بوده و در ماه به طور معمول سه روز مردان را درگیر خود می‌کند.
اصل مطلب این است که غدد هورمونی اندام‌های جنسی مردان از غده هیپوفیز ترشح شده و سپس روی غده تیروئید اثر می‌گذارد. از غده تیروئید هم هورمونی ترشح شده که روی غدد موجود در بیضه تاثیر گذاشته و در نتیجه هورمون جنسی ترشح می‌گردد. این ترشحات برای بازی‌سازی غدد هورمونی و سلول‌های بیضه صورت می‌گیرد اما تبعاتی هم به همراه دارد.

علائم یا تبعات آن تحریک‌پذیری زود، عصبی شدن، پرخاشگری، خستگی، کلافگی، بهانه‌جویی و داد و دعوا‌ست. شاید با خواندن این مطلب به یاد روز‌هایی بیفتید که شوهرتان بر سر موضوع کوچکی با شما دعوا می‌کرد و شما هم که از همه جا بی‌خبر با او یکی به دو کرده و اوضاع را از آن که بوده بدتر کرده‌اید.
اما به نظر می‌رسد حالا که متوجه شده‌اید همانطور که خودتان در روزهای قاعدگی حال و حوصله کسی را ندارید، درک بهتری از شرایط روانی همسر خود به دست آورده‌اید. بنابراین ما هم با چند گزینه به مدیریت رفتار شما کمک می‌کنیم.

گفتگو
شاید خود همسرتان هم نمی‌داند گاهی که اوضاع روانی مناسبی ندارد در پس چه مسائلی این‌گونه می‌شود. شما با مطالعه، آگاهی و صحبت راجع به آن، همسرتان را به امر آگاه و آشنا کرده و سعی کنید نوعی مسیر خودشناسی در این راه را برایش هموار‌تر کرده و با وی همراه شوید. در نتیجه با او گفتگو کنید و از ادامه مشاجره درباره مشکل کنونی یا مسائل حل نشده قبل پرهیز کنید؛ چرا که نه تنها جوابی نمی‌گیرید بلکه اوضاع بدتر از قبل خواهد شد.

 برخورد مناسب
در این روز‌ها سعی کنید خواسته‌های خود را معقول‌تر عنوان کنید. سر به سرش نگذارید و با صبر و حوصله گاهی او را تنها بگذارید تا آرام شود. گاهی از سر دلسوزی و مهربانی مدام به او نزدیک شده و قصد کمک دارید اما این کمک گاهی رنگ و بوی دوستی خاله خرسه را می‌دهد. پس اجازه دهید اگر مایل است تنها باشد به تمایل او احترام بگذارید.

 تغذیه سالم
همانطور که ما خانم‌ها در دوران قاعدگی با استفاده از مواد غذایی مناسب عوارض چنین روزهایی را به حداقل می‌رسانیم برای آقایان هم رژیم غذایی مناسب و متناسب سازنده و اثر‌بخش است و از آنجایی که شما مسئول این امر هستید پس با یک برنامه غذایی سالم و سبک در پشت سر گذاشتن این دوران به آنها کمک کنید.
  لینک های مرتبط
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز