گروه ترمیم و درمان دندان

هزینه پر کردن دندان

هزینه پر کردن دندان بسته به نوع تکنیک استفاده شده برای هر بیمار می تواند متفاوت باشد
پر کردن دندان با روش جدید نه تنها زیبا است بلکه استحکام بیشتری داشته و احتمال پوسیدگی دندان در مرز بین دندان و مواد پر کردگی دندان بسیار کم می باشد همچنین بیماران دیگر نگران رنگ تیره دندان های خود پس از ترمیم دندان نیستند.
پر کردن کامپیوزیت معمولاً گران تر از پر کردگی سنتی با استفاده از آمالگام است، زیرا استفاده از این روش نیازمند یک فرآیند پیچیده تر، مواد اولیه گران تر و وجود تجهیزات اضافی در مطب دندان پزشک است. مواد کامپوزیت یک جایگزین مناسب برای مواد آمالگام قدیمی است که برای اهداف زیبایی قابل استفاده است. به این ترتیب، افرادی که قبلاً از پر کردگی با آمالگام استفاده کرده اند، اغلب به مطب دندان پزشک مراجعه کرده و پر کردگی با آمالگام خود را با پر کردن با کامپوزیت جایگزین می کنند. هزینه پر کردن دندان به مجموعه ای از عوامل به شرح زیر بستگی دارد:

دندان پزشکی که پرکردن دندان را برای شما انجام می دهد.
محلی که پر کردن دندان در آنجا انجام می شود.
نوع خدمات بیمه ای که بیمار از آن استفاده می کند.
تعداد سطوح دندان که نیاز به پر کردن دارند. برای مثال، یک دندان ممکن است فقط دارای یک سطح دارای پوسیدگی یا آسیب باشد، در حالی که دندان دیگر ممکن است دچار پوسیدگی یا آسیب در بیش از یک سطح یا تمام سطوح خود باشد.
بطور میانگین، این انتظار وجود دارد که پر کردگی آمالگام تقریباً 12 سال دوام داشته باشد، در حالی که پر کردگی کامپوزیت بطور میانگین پنج تا هفت سال دوام دارد. دوام پر کردگی مطمئناً وابستگی مشخص به ملاحظات بیمار و مراقبت های لازم پس از درمان در زمینه حفظ سلامت دهان و ملاقات های منظم با دندان پزشک برای بررسی وضعیت پر کردگی در دهان دارد.

پر کردن دندان درمانی است که تقریبا همه افراد از آن استفاده کرده اند. ماده پرکردن دندان شامل: طلا، کامپوزیت (مواد سفید)، آمالگام و پرسلاین می باشد، که بسته به محل قرار گیری دندان پوسیده (دندان جلو، دندان عقل و...) و هزینه آن بهترین روش پر کردن دندان با لیزر یا بدون آن از سوی پزشک برای شما تجویز می شود.
طلا:  پر کردن با مواد پر کننده از جنس طلا محکم و غیر خورنده است. این مواد می توانند تا ۱۵ سال کارایی داشته باشند. بسیاری از مردم پرکردن به وسیله طلا را زیباتر از جنس نقره می دانند. اما هزینه پر کردن به وسیله طلا ۱۰ برابر بیشتر از پر کردن به وسیله آمالگام نقره است, و شما باید بیش از یک بار برای پر کردن به دندان پزشک خود مراجعه کنید.
آما لگام نقره ای:  آمالگام نقره ایی میتواند کیفیتی مشابه جنس طلا ولی با هزینه ایی کمتر برای شما به صرفه تر باشد. اما بسیاری از مردم ظاهر آن را دوست ندارند. همچنین , آمالگام نقره ایی می تواند در اثر انبساط و انقباض نسبت به مواد پر کننده ی دیگر اثراتی چون شکستگی دندان شما را در پی داشته باشد.
کامپوزیت:  مواد پر کننده  ی کامپوزیتی به دلیل هم رنگ شدن با رنگ دندان و اینکه مشخص نمی شود دندان شما پر شده است محبوبیت فراوانی دارند. مواد کامپوزیتی همانند مواد فلزی با دوام نیستند و پس از ۵ سال نیاز به تعویض دارند, همچنین آنها نسبت به آمالگام گرانتر  هستند, اگرچه قیمتی همانند طلا ندارند.
سرامیکی:  مواد پر کننده سرامیکی اغلب از پرسلن ساخته شده اند, آنها زیبا و بادوام هستند.
اما بر روی آنها یک پوشش قرار می دهند زیرا ممکن است که پرسلن پس از مدتی ناهموار شود.
آینومترهای شیشه ایی:  این مواد معمولا کمتر از ۵ سال عمر میکنند, اما می توانند انتخاب خوبی برای کودکان باشد زیرا دندان آنها هنوز در حال تغییر است. همچنین, آنها می توانند فلوراید تولید کنند, که می تواند به پیشگیری از پوسیدگی دندان کمک کند.  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز