گروه داروهای گیاهی(طب سنتی)

درمان بی اشتهایی با گیاهان زیر

 یونجه: هشت قسمت برگ یونجه، دو قسمت باباآدم، یک قسمت دارچین و یک قسمت شیرین بیان را ابتدا خرد و با یکدیگر کاملا مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را در یک لیوان آب جوش بریزید و بگذارید 20 دقیقه كامل دم بکشد، سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار یک فنجان، نیم ساعت قبل از غذا میل کنید.

 رازیانه: 30 گرم برگ رازیانه را در یک لیتر آب جوش بریزید و بگذارید 10 دقیقه دم بکشد. این دم کرده، مقوی اعصاب بوده و علاوه بر هضم سریع غذا، اشتها را زیاد می کند. یک قاشق چای خوری رازیانه را خوب بکوبید  و در یک لیوان آب جوش ریخته و به مدت ده دقیقه دم بکشد. مصرف آن در روز باعث افزایش اشتها می شود.

 آویشن: 15 تا 25 گرم از آویشن خشک را در یک لیتر آب جوش بریزید و با حرارت ملایم دم کنید. اگر این دم کرده را هر روز پنج تا شش مرتبه بعد از غذاهای روزانه مصرف کنید، به رفع بی اشتهایی کمک می کند.

 پیاز: پیاز را بپزید، با عسل مخلوط و در وعده های غذایی مقداری از آن را مصرف کنید. این ترکیب علاوه بر این که موجب افزایش اشتها می شود، ضد نفخ هم است.

 زنجبیل: بابونه، به لیمو، زنجبیل، پونه را به نسبت مساوی با یکدیگر مخلوط کنید. یک قاشق مرباخوری از این مخلوط را در یک لیوان آب جوش دم کرده و میل کنید.

 پونه: دو قسمت پونه و یک قسمت افسنطین، سماق، جوزبویا، گلپر را با یکدیگر خوب مخلوط کنید سپس یک قاشق مرباخوری از این ترکیب را در یک لیوان آب جوش دم کرده و برای رفع بی اشتهایی مصرف کنید.
  لینک های مرتبط
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز