گروه سرطان

تست پاپ اسمیر (تست سرطان دهانه ی رحم)


✔ خواننده عزیز این اطلاعات به تعدادی از سوالات شایع در مورد بیماری سرطان دهانه رحم پاسخ می دهدو مسلم است که جایگزین صحبت و مذاکره شما با پزشک نخواهد بود.


تست پاپ اسمیر چیست؟
 سرطان دهانه رحم (سرویکس)  از شایعترین سرطان‏ها در خانم‏ها خصوصاً در کشورهای جهان سوم می‏باشد. در كشورهای پیشرفته این سرطان به دلیل انجام تست‏های غربالگری از نظر شیوع كاهش چشمگیری یافته است .بنابراین سرطان دهانه رحم و غربالگری آن حائز اهمیت فراوانی می‏باشد و نیاز به همكاری متخصصین زنان و پاتولویست(پزشک آزمایشگاه) دارد.


 از آنجاییكه سرطان دهانه رحم به آهستگی پیشرفت می‏كند چنانچه خانم‏ها تحت مراقبت‏های منظم و معاینات ژینكولوژیك برنامه‏ریزی شده قرار گیرند می‏توان از این سرطان پیشگیری كرد.  تست پاپ اسمیر در طی معاینه لگن انجام می‏شود و وجود سلول‏های غیرطبیعی در این تست هشداری مبنی بر وجود این بیماری باشد.
 هدف اصلی این تست و پیگیری‏هایی كه بدنبال آن انجام می‏شود پیشگیری از تغییرات غیرطبیعی سلول‏های دهانه رحم است كه در صورت عدم توجه ممكن است به سمت سرطان دهانه رحم پیشرفت 

  تست پاپ اسمیر كه به آن تست سرطان می‏گویند یك تستی است كه می‏تواند سلول‏های دهانه رحم را بررسی و حالات غیرطبیعی آن را كه منجر به سرطان می‏شود را مشخص نماید.
 توجه به این نكته حائز اهمیت است كه این تست سرطان دهانه رحم یا قسمت تحتانی رحم را مشخص می‏كند و لزوماً در مورد سرطان اندومتر (رحم) پیش‏گویی كننده نمی‏باشد. لذا در موارد و شرایط خاص كه پزشك لازم می‏داند علاوه بر  تست پاپ اسمیر، بیوپسی اندومتر نیز انجام می‏شود كه این امر جهت بررسی سلول‏های داخلی حفره رحم می‏باشد و معمولاً در خونریزی‏های غیرطبیعی رحم لازم است. چه افرادی تست پاپ اسمیر (تست سرطان دهانه رحم) را باید  انجام دهند؟
 تمام خانم‏هایی كه از نظر جنسی فعال هستند و سن بالاتر از 21 سال دارند. باید سالانه یك بار  تست پاپ اسمیر (تست سرطان دهانه رحم) را انجام دهند.
 اگر شما جزء جمعیت پر خطر نباشید و سه سال متوالی تست طبیعی یعنی منفی داشته باشید می‏ توانید فواصل زمان انجام تست پاپ اسمیر (تست سرطان دهانه رحم ) را افزایش دهید.(مثلا هر سه سال یک بار)
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز