گروه دانستنیهای جنسی

ده اثر مفید رابطه جنسی بر بدن عبارتند از


1. در افرادیکه دارای رابطه جنسی هستند سیستم ایمنی بدن قویتر از افراد فاقد رابطه جنسی می باشد. سیستم ایمنی بدن یک سد در مقابل عفونتها و سلولهای سرطانی است. در دانشگاه پنسیلوانیا در یک بررسی مشخص شده است که در افرادیکه دارای 2-1 بار رابطه جنسی در هفته هستند، میزان بالاتری از بعضی آنتی بادیها را دارند. آنتی بادیها مسئول دفاع از بدن در مقابل عفونتها و سلولهای سرطانی می باشند. 

داشتن رابطه جنسی منظم و موثر سبب کاهش ابتلا به بیماریهای ویروسی مثل سرماخوردگی و آنفلوآنزا می شود.

2. داشتن رابطه جنسی سبب تقویت میل جنسی می شود. اگرفردی به مدت طولانی رابطه جنسی نداشته باشد کم کم میل جنسی در وی کاهش پیدا می کند.


3. داشتن رابطه جنسی کنترل مثانه در زنان را بهبود می بخشد. برای اینکه خانمها دارای کنترل ادرار خوب باشند، نیاز به داشتن یک کف لگن قوی هستند. حدود 30 درصد خانمها از درجاتی از بی اختیاری ادراری رنج می برند. داشتن یک رابطه جنسی خوب سبب استحکام عضلات کف لگن شده و سبب بهبود کنترل ادرار در زنان می شود.

4. رابطه جنسی مرتب و منظم سبب کاهش فشارخون می شود. در بررسیهای علمی مشخص شده است که در افرادیکه دارای روابط جنسی منظم و مرتب هستند فشارخون سیستولیک آنها پائین تر است. آنرا نباید با افزایش فشارخون در حین رابطه جنسی اشتباه کرد.

5. رابطه جنسی یک ورزش محسوب می شود. در رابطه جنسی در هر دقیقه بطور متوسط 5 کالری انرژی مصرف می شود، آن، هم سبب کاهش وزن می شود و هم اینکه کنترل وزن را بهبود می بخشد. یکی از اثرات مفید ورزش، تقویت عضلات قلب است. پیاده روی وقتی ورزش حساب می شود که به میزانی تند باشد که سبب افزایش ضربان قلب شود. در رابطه جنسی علاوه از مصرف کالری، تعداد ضربان قلب تا 150 بار در دقیقه نیز افزایش پیدا می کند. اگر یک رابطه جنسی 20 دقیقه طول بکشد، بطور متوسط 100 کالری مصرف می شود.

6. رابطه جنسی خطر سکته یا حمله قلبی را کاهش می دهد. افرادیکه دارای روابط جنسی منظم و موثر هستند، تعادل هورمونهای استروژن و تستوسترون در آنها بهتر است. در یک بررسی مردانیکه دارای حداقل دو بار رابطه جنسی در هفته بودند، میزان مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی در آنها 50 درصد کمتر از مردانی بود که رابطه جنسی مرتب و منظم نداشتند.

7. رابطه جنسی سبب کاهش درد می شود. در یک بررسی در دانشگاه نیوجرسی مشخص شده است که در رابطه جنسی یک هورمونی ترشح می شود که سبب بالابردن آستانه درد شده و احساس هر نوع درد در بدن را کاهش می دهد. رابطه جنسی سبب کاهش درد می شود که منجر به ارگاسم یا همان ارضاء جنسی شود.


8. رابطه جنسی سبب کاهش خطر سرطان پروستات در مردان می شود. یکی از معتبرترین مجلات علمی در دنیا بنام جاما JAMA یک مقاله ای منتشر کرده است که در آن مشخص شده که مردانیکه دارای حداقل 21 بار رابطه جنسی در ماه بوده اند، میزان سرطان پروستات در آنها کمتر از مردانی بوده که رابطه جنسی مرتب و منظم نداشتند


9. رابطه جنسی سبب بهبود خواب می شود. این مشخص است که پس از داشتن یک رابطه جنسی منجر به ارگاسم، به خواب رفتن راحت ترمی شود. پس از ارضاء جنسی یک هورمون بنام پرولاکتین ترشح می شود که منجر به احساس آرامش و خواب آلودگی می شود


10. رابطه جنسی سبب کاهش استرس و اضطراب می شود. با برانگیختگی جنسی یک هورمونی در مغز ترشح می شود که سبب کاهش اضطراب و استرس فرد می گردد. رابطه جنسی سبب افزایش اعتماد به نفس می شود. در حین رابطه جنسی هورمونی به اسم آندورفین ترشح می شود که سبب بهبود خلق می شود. افرادیکه دارای خلق افسرده هستند، داشتن روابط جنسی منظم و موثر سبب بهبود خلق افسرده آنها می شود.

یک عده این سئوال را می پرسند که آیا هر روز می توان رابطه جنسی داشت؟ آیا رابطه جنسی روزانه سبب آسیب بدن می شود؟داشتن رابطه جنسی روزانه تا زمانیکه طرفین از آن لذت می برند، هیچ اشکالی ندارد. یک تعداد افراد می پرسند که تعداد روابط جنسی در هفته چقدر باید باشد؟ آن تعریف خاصو عدد خاص ندارد. بستگی به نیازهای طرفین دارد. ممکن است نیاز یک زوج یک بار رابطه جنسی در هفته باشد و در مقابل زوج دیگر با 5 بار رابطه جنسی در هفته نیازهایشان برطرف شود. اینکه یک تعداد از افراد برای حفظ سلامتی خود از داشتن رابطه جنسی سالم اجتناب می کنند، به هیچ وجه درست نبوده و مبنای علمی ندارد
  لینک های مرتبط
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز