گروه صورت

سوالات متداول در رابطه با ضد آفتاب

دور چشممان هم ضد آفتاب بزنیم؟

 از آنجا که پوست زیر چشم و پلک، پوست حساس و نازکی است و احتمال ایجاد حساسیت در آن وجود دارد، بنابراین معمولا توصیه می‌شود که از کرم‌های ضدآفتاب معمولی برای پوشش پوست اطراف چشم، استفاده نشود ، همچنین  ضد آفتاب های مخصوص دور چشم به صورت اختصاصی موجود  هست ولی خیلی در دسترس نیست ! 

 در هر حال این احتیاط برای همه لازم هست هر چند که در مواردی  نادر حساسیت به ضد آفتاب های معمولی در اطراف چشم دیده شده.

 راهکار : 
ضدآفتاب معمولی را چندبار دور چشم‌تان بزنید. اگر دچار سوزش، قرمزی و التهاب نشدید، می‌توانید بدون دغدغه از ضدآفتاب صورتتان برای پوشش پوست اطراف چشم هم کمک بگیرید .

آیا لب ها  نیز به ضد آفتاب نیاز دارند ؟ 

 استفاده از کرمهای ضد افتاب روی لب ها ،شمارا از دو جهت محافظت می کند .اول اینکه چون نور خورشید باعث پیرشدن پوست از جمله لب ها می شود ؛کرم های ضد افتاب لب هایتان را سالم وشاداب نگاه می دارند .دوم اینکه محافظت از لبها در برابر نور افتاب شما را از خطر ابتلا به سرطان پوست یا سایر بیماری پوستی دور نگاه می دارند . همچنین استفاده از ضد آفتاب با SPF  بالاتر از 15 در کنترل خشکی و پوسته پوسته شدن لب ها تاثیر به سزایی دارد.

 لازم است بدانید لایه اپی درم لب ، بسیار نازک بوده و یا حتی ممکن است وجود نداشته باشد به همین دلیل آسیب های خورشیدی روی آنها بسیار بیشتر از سایر نقاط بدن خواهد بود.

زبان زدن به لب باعث تشدید خشکی لب میشود و از طرفی ذرات بزاق  مانند یک ذربین برای اشعه خورشید عمل میکند  و میتواند شدت آسیب به پوست لب را افزایش بدهد. این مورد در رابطه با براق کننده های لب نیز صادق است.


  لینک های مرتبط
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز