گروه داروهای گیاهی(طب سنتی)

گیاهان دارویی تخم کتان

امروزه گیاه كتان در منطقه وسیعی از اروپا می روید . از این گیاه استفاده های زیادی به عمل می آید . از الیاف آن برای بافتن پارچه  استفاده می شود . پارچه كتان برای البسه مخصوصا در تابستان نوعی مناسب به شمار می رود .
كتان گیاهی است كه از قدیم شناخته شده و به كار میرفته است . حتی پرورش آن  در مصر در حدود پنج قرن قبل از میلاد مسیح معمول بوده است .

خواص داروئی:
- خاصیت مهم روغن كتان، اثر ضد تورم آن می باشد . میگرنهای دردناك را شفا داده و عادات ماهانه دردناك را از بین می برد .
- مطالعات جدید نشان داده است كه روغن تخم كتان حتی می تواند مصونیت بدن را در مقابل بیماریها بالا ببرد . استفاده از این روغن از سرطان جلوگیری می كند .
- تخم كتان،نرم كننده بسیار خوبی است و در رفع یبوست می توان از آن استفاده كرد . بدین منظور باید تخم كتان را روی زبان ریخت و با مقدری آب آنرا بدون جویدن بلعید و یا می توان تخم كتان را در آب خیس كرده و صبح ناشتا خورد .
- دم كرده تخم كتان نیز معجزه گر است . دم كرده آن علاج بیماریهای مجاری ادرار ، زخم معده و وروم روده ، یبوست ، ورم مثانه ، سنگ كلیه ،‌سرفه ، دردهای پریود و حتی مرض قند می باشد .
- می توان تخم كتان را با مقادیر آب جوشاند و سپس جوشانده آن را در داخل وان حمام ریخت و در آن دراز كشید . خارش پوست را فورا از بین می برد .


  لینک های مرتبط
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز