گروه کاشت مو

درمان خارش پوست سر

شستشوی به اندازه

با توجه به نوع پوست سر باید میزان مناسبی شستشو انجام داد.

شامپوی مناسب 

برای جلوگیری از پوسته شدن و خشک شدن پوست سر، که باعث خارش می شود، باید شامپوی دارای PH متناسب مصرف شود. PH شامپو باید بین 5/4 و 5/5 باشد.

مصرف ضد حساسیت 

برخی داروهای ضد حساسیت مورد استفاده در درمان آلرژی ها، حاوی مواد ضد خارش هم هستند که ممکن است خارش را تا مدتی تسکین دهد.

روغن زیتون 

روغن زیتون اثر آرامش بخش بر برخی انواع خشکی و خارش پوست دارد. قبل از زدن شامپو، کمی روغن زیتون گرم میتواند به کاهش خارش سر کمک کند.

درمان بیماری ها

مراجعه به پزشک پوست و مو درمان بیماریهای پوستی مانند اگزما و پسوریازیس

تست کردن مواد شیمیایی

رنگ موها اغلب دارای مواد شیمیایی هستند که از عوامل ایجاد خارش شدید و جوش زدن پوست سر است. یک بار تماس با آن برای ایجاد واکنش ایمنی به مدت یک تا دو هفته کافی است. برای جلوگیری از این واکنش آلرژیایی، باید قبل از استفاده طبق دستور روی جعبه تست شوند.

مبارزه با شپش

انواعی از شامپوها حاوی موادی مثل هگزا کلرید گاما بنزن یا پرمترین هستند که میتوانند شپش ها را از بین ببرند. پس از کشتن شپش ها باید تخم آن ها را با شانه از لابه لای موها خارج کرد.

پرهیز از استفاده زیاد شامپوهای ساینده 

استفاده ی مکرر و افراطی از شامپوهای ضدشوره، شامپوهای ضد موهای چرب و... می تواند موجب تحریک پوست سر شود، چون استفاده ی زیاد از این محصولات می تواند به پوست سر آسیب زده و باعث خشکی آن شود. استفاده از این محصولات باید حداکثر دو مرتبه در هفته باشد.

مصرف شامپوهای ملایم و تسکین دهنده

زمانی که پوست سر خشک و دچار اگزما یا درماتیت شوره ای شود، شروع به خارش و سوزش می کند و امکان دارد که پلاک های قرمز رنگی نیز روی پوست سر ایجاد شود.

برای مقابله با این مشکلات، شامپوهای خاصی وجود دارد که تسکین دهنده پوست هستند. شامپوهای ضدشوره برای نابودی قارچ هایی که در پوست سر رشد می کنند و باعث خارش می شوند تولید شده اند. این شامپوها برای پوست های تحریک شده نیز موثر است.


  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز