گروه ترمیم و درمان دندان

چگونه با حساسیت دندان ها مبارزه کنیم ؟

آیا شما نیز از ایجاد حساسیت در بعضی دندان هایتان رنج می برید؟ پس لطفا شش روش زیر را دنبال نمایید.
از خمیر دندان های مخصوص دندان های حساس استفاده کنید
بر روی بسته بندی بعضی از خمیردندان ها نوشته شده " برای دندان های حساس" .اگر دچار حساسیت دندان هستید، از این نوع خمیر دندان استفاده کنید.
بعضی از آن ها حاوی ماده ی فعالی به نام نیترات پتاسیم هستند که باعث پوشیده شدن سر لوله های عصبی کوچک دندان می شود و جلوی دردناک شدن دندان را می گیرد. نکته مهم این است که باید تا مدت های طولانی از این نوع خمیردندان ها استفاده نمایید تا مشکل کاملا رفع شود.
شیوه ی مسواک زدن تان را تغییر دهید
اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که از مسواک نرم برای تمیز کردن دندان ها استفاده نمی کنید، با علاقه از دندان هایتان مراقبت نمی کنید و یا زمان مسواک زدن تان بسیار کوتاه است، بدانید که به زودی نعمت داشتن دندان های سالم را از دست خواهید داد.
اگر در هنگام تنش و استرس، دندان هایتان را روی هم می سایید، قبل از اینکه مینای دندانتان از دست برود، چاره ای برای رفع آن بیاندیشید. اغلب این مشکل در هنگام خواب پیش می آید و افراد متوجه آن نمی شوند
شستشوی دندان ها با یک مسواک سخت و محکم به مینای دندان تان آسیب می رساند. همچنین مسواک زدن دو سه دقیقه ای تقریبا هیچ فایده ای نخواهد داشت. همیشه برای تمیز کردن دندان هایتان وقت بگذارید و شیوه ی مسواک زدنتان را تغییر دهید. این کار سبب کاهش حساسیت دندان ها و تضمین سلامتی آن ها است.
از مصرف غذاهای اسیدی و برخی نوشیدنی ها خودداری کنید
نوشیدنی های الکلی، آب میوه و غذاهای اسیدی مانند پرتقال و ترشی جات مینای دندان را تحت تأثیر سوء قرار می دهند. مصرف این قبیل مواد غذایی را محدود کرده و سعی کنید 20 دقیقه بعد از مصرف آن ها دندان هایتان را مسواک بزنید (زودتر از 20 دقیقه مسواک نزنید و در هنگام مسواک زدن مواظب مینای دندان تان باشید تا مسواک سخت به آن آسیب نرساند).
حتی اگر دندان هایتان کاملا سالم است، این ایده ی خوبی است که مصرف غذاها و نوشیدنی های اسیدی را محدود کنید تا دندان هایتان برای همیشه سالم بماند، زیرا از دست دادن مینای دندان غیر قابل برگشت است.
از دندان پزشک کمک بگیرید
اگر کار از کار گذشته  و دیگر منع غذاهای اسیدی و استفاده از خمیردندان های مخصوص و... مؤثر واقع نمی شود، نزد دندان پزشک بروید. او معمولا برای حل این مشکل از وارنیش فلوراید و یا رزین های پلاستیکی بر روی دندان های حساس استفاده می کند.
ساییدن دندان هایتان را متوقف کنید
اگر در هنگام تنش و استرس، دندان هایتان را روی هم می سایید، قبل از اینکه مینای دندانتان از دست برود، چاره ای برای رفع آن بیاندیشید. اغلب این مشکل در هنگام خواب پیش می آید و افراد متوجه آن نمی شوند.
سردرد و یا فک درد می تواند نشانه ی بروز این مشکل باشد. سعی کنید مشکلات و تنش های روحی تان را حل کنید تا به دندان هایتان آسیبی نرسد.
عقب نشینی لثه را درمان کنید
به طور معمول ریشه ی دندان ها با لثه پوشیده شده است و اگر لثه در قسمت اتصال به ریشه ی دندان دچار ساییدگی و عقب نشینی شده، برای درمان آن چاره ای بیاندیشید. یکی از راه های درمان، پیوند بافت به این ناحیه است.
یکی از دلایل عقب نشینی لثه، سخت مسواک زدن است. سعی کنید با مسواک زدن صحیح از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری نمایید.


  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز