گروه ترمیم و درمان دندان

چگونه از نخ دندان استفاده کنیم

 Robin Seymour، دندانپزشک و استاد دانشگاه  Dental Science Newcastle University، در روزنامه انگلیسی Dailymail توضیح می دهد که نخ دندان برای از بین بردن پلاک های دندانی بسیار سودمند است، اما اگر به درستی استفاده نشود، ممکن است مشکلات حادی را در مخاط ریشه دندان بوجود بیاورد.
به عقیده وی، اولین اشتباهی که ممکن است افراد در حین نخ اندازی دندان ها مرتکب شوند این است که به جای خارج ساختن مواد غذایی از لای دندان ها، آنها را بالعکس به سمت مخاط ریشه دندان هدایت می کنند و همین قضیه در درازمدت منجر به شکل گیری عفونت هایی در سطح دهان و دندان می شود.
اگر بخواهیم عمل نخ انداختن به سلامتی دندان هایمان کمک کند، باید در انجام آن دقت و استمرار داشته باشیم و حداقل 3 تا 4 مرتبه در هفته این کار را انجام دهیم
این متخصص معتقد است دومین اشتباه رایج در میان افراد، حرکت اره ای شکل نخ دندان می باشد. این حرکت نه تنها پلاک دندانی را خارج نمی سازد، بلکه بالعکس به مخاط ریشه دندان آسیب می رساند.
همچنین بردن به زور نخ دندان بین دندان هایی که کاملا به هم چسبیده اند و فشار دادن آن به روی لثه، می تواند باعث التهاب لثه و درد دندان شود.
به گفته وی اگر بخواهیم عمل نخ انداختن به سلامتی دندان هایمان کمک کند، باید در انجام آن دقت و استمرار داشته باشیم و حداقل 3 تا 4 مرتبه در هفته این کار را انجام دهیم و این در حالیست که متأسفانه تنها 17 درصد از افراد، مرتب از نخ دندان استفاده می کنند.
این دندانپزشک مانند تمام همکارانش به افرادی که قادر به استفاده صحیح از نخ دندان نیستند، توصیه می کند که به جای آن از دهان شویه استفاده کنند.


  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز