گروه لیپولیز لیزری

لیپوساكشن با روش نوین بیحسی موضعی Tumescent liposuction

این روش ابتكار جدید ی بوده وبی عارضه بودن آن 100%مورد تایید متخصصین دنیا می باشد  در این روش فقط با بیحسی موضعی وبكمك لوله های تخلیه بسیار نازك با قطر خارجی2یا 3 میلی‌متر (میكروكانولا) رسوبات چربی از زیر پوست خارج می شود .
اخیرا لیپوساكشن به صورت یك عمل زیبایی پرطرفدار در میان جوانان رایج شده است ..
توصیه میشود افراد چاق قبل ازدرخواست لیپوساكشن تلاش كنند با رعایت رژیم غذایی متعادل وانجام دادن منظم فعالیت های بدنی چربی سوز , وزنشان را تا حد ممكن پایین بیاورند و تقریبا به حد طبیعی برسانند.
 (میزان كاهش وزن نباید بیشتر از 4 كیلوگرم در ماه باشد)
 بعد از آن برای خارج كردن چربیهای مقاوم به ورزش و رژیم غذایی  از لیپو ساكشن كمك بگیرند زیرا افراط دررژیم گرفتن و زیاده از حد ورزش كردن در رفع چاقی های موضعی موثر نمیباشد.

لیپوساكشن  و عوارض خطرناكی مانند آمبولی چربی  و مرگ و میر
خوشبختانه از میان هزاران بیماری كه با روش جدید بی‌حسی موضعی عمل شده اند حتی یك مورد مرگ و میر گزارش نشده و عوارض ایجاد شده نیز بسیار جزئی و قابل درمان بوده است.
این روش ازحدود 10سال پیش در ایران نیز مرسوم شده و امن و بیخطر بودن آن نیز در طی این چند سال كاملا به اثبات رسیده است. امروزه لیپوساكشن با بی‌حسی موضعی پرطرفدارترین عمل زیبایی در دنیا است زیرا با تزریق محلول بی‌حس كننده موضعی چربی های جمع شده در زیر پوست به حالت حل شده در می آیند در نتیجه اولا پزشك بكمك دستگاه مكنده براحتی چربی را از بدن خارج می كند و خطر خونریزی و آسیب دیدن اعضای داخل شكم وجود ندارد، ثانیا حجم زیادمحلول بیحسی باعث مسدود شدن عروق پوست میشود در نتیجه قطعات چربی به هیچ وجه نمیتوانند وارد جریان خون شوند .

 در گذشته لیپوساكشن با بیهوشی عمومی یا بیحسی اپیدورال (بیحسی از كمر به پایین) انجام می شد. ترس امروزی مردم بدلیل عوارض شدیدی است كه در لیپوساكشن با روش های قدیمی شایع می باشد.متاسفانه هنوز برخی از پزشكان از این روش های قدیمی و خطرناك استفاده می كنند.

نتایج لیپوساكشن طولانی مدت است و محل ساكشن شده نسبت به چاقی مجدد در كوتاه مدت  مقاوم است اگر بیماران بعد از لیپوساكشن مجددا اضافه وزن پیدا كنند ،این اضافه وزن بطور متناسب در كل بدن توزیع خواهد شد با این حال توصیه میشود بیماران بعد از عمل كنترل وزن داشته باشند و پر خوری و كم تحركی نكنند واگر قصد پرخوری و ورزش نكردن دارند بهتر است به سراغ لیپو ساكشن نروند.

مناسبترین افراد برای لیپو ساكشن  افراد (كمتر از 50 سال) هستند كه از چاقی موضعی در نقاطی از بدن (مثل شكم، پهلو, باسن، رانها) رنج می‌برند. البته این عمل تا سن 70 سال نیز انجام میگیرد.
مانند تمام اعمال جراحی زیبایی بیمار باید از سلامت كامل جسمی و روانی برخوردار باشد. قبل از عمل آزمایشات روتین بیمار انجام می پذیرد.
 بایستی توقعات افرادمنطقی و قابل دستیابی باشد.اكثر نارضایتی ها ناشی از انتظارات غیر قابل تحقق است بیماران باید كاملا در جریان قرار گیرند كه هدف ازانجام این عمل بهبود تناسب اندام از دست رفته است و مثل سایر اعمال جراحی قطعا محدودیت هایی وجوددارد.
افرادی كه توقع دارند به یكی از مدلهای مد و یا ملكه زیبایی تبدیل شوند انتخاب مناسبی برای لیپوساكشن نیستند.
 در صورت توانایی شخص می‌توان در یک جلسه  چندین ناحیه از بدن را با لیپو ساکشن تخلیه چربی کرد.
بهترین مناطق بدن برای لیپوساكشن عبارتند از شكم- پهلوها- باسن- ران-سینه ها- بازو- غبغب و پشت.
لیپوساكشن جزو عملهای جراحی بزرگ (  Major)محسوب میشود بنا بر این لازم است كه مانند سایر اعمال جراحی در محیطی استریل انجام گیرد.
این عمل را میتوان در اتاق عمل بیمارستان ها و یا مراكز جراحی و کلینیکهای مجهز انجام داد.
این عمل نیاز به بیهوشی کامل نداشته و با بی حسی موضعی عمل لیپوساکشن انجام می پذیرد.
  نحوه انجام لیپو ساكشن
تكنیك انجام لیپوساكشن آسان بوده و اغلب بیماران بسیار راحت تر از سایر عمل های زیبایی آنرا تحمل میكنند بطوری كه بعد از عمل میتوانند با پای خود به منزل برگردند و نیازی نیست كه در بیمارستان بستری شوند.
نحوه انجام عمل بدین صورت است كه ابتدا در اتاق معاینه بیمار بطور كامل معاینه شده و سپس نقاط تجمع چربی علامت گذاری میشود. در اتاق عمل با تزریق محلول بی‌حس كننده موضعی نواحی علامت گذاری شده را كاملاً بی‌حس میكنند.
  بعد از آن برش‌های بسیار كوچكی به طول چند میلیمتر در پوست ایجاد كرده و لوله های ظریفی  را كه از یك سمت به دستگاه مكنده متصل می‌باشد از این برش‌ها وارد لایه های ضخیم چربی در زیر پوست می‌كنند. بدلیل تیز نبودن انتهای این لوله ها بر خلاف روش های قدیمی عناصر حیاتی زیر پوست مثل عروق و اعصاب آسیب نمیبیند.از طرفی با تزریق محلول بی‌حس كننده موضعی,چربی های زاید بحالت محلول در آمده انددر نتیجه دستگاه مكنده براحتی آن ها را به بیرون ازبدن تخلیه می‌كند

  بیمار از ابتدا تا انتهای ساكشن بیدار بوده و تخلیه چربیهای زرد رنگ خودرا به چشم خواهد دید. در پایان ساكشن معمولا برشهای پوستی نیاز به بخیه شدن نداردو برخلاف روش جراحی باز (تامی تاك(  به هیچ وجه برش جراحی بلند و زشت بر روی پوست ایجاد نمیشود.
 افراد از نظر احساس درد بسیار متفاوت هستند.بعضی از بیماران چند ساعت بعد از ساكشن یك سوزش قابل تحمل و یك مقدار كوفتگی در محل ساكشن شده احساس خواهند كرد كه البته این درد براحتی با مسكن‌های خوراكی بهبود می یابد ولی اغلب بیماران از نداشتن درد حین ساكشن و بعد از آن اظهار تعجب میكنند .    
طبیعی است كه پوست ناحیه ساكشن شده پس از  بیرون كشیدن چربیهای اضافی موقتا شل و آویزان خواهدبود
اما با استفاده از دستگاههای جدید لیفتینگ می توان پوست ناحیه ساکشن را لیفت کرده و شلی آن را برطرف نمود. بطوریکه پس از چند هفته شلی برطرف شده و بدن كاملا فرم خواهد گرفت.
از جمله این دستگاهها : RF LIGHTENING  می باشد
 جمع شدن و حالت گرفتن پوست ناشی ازخاصیت ارتجاع پذیری ذاتی آن است.افرادی كه پوست شكم شان قبل از ساكشن شل و آویزان می باشد ممكن است دركوتاه مدت به خوبی به دستگاه جواب ندهند اما در درازمدت مطمئنا كیفیت پوست  بهتر و فرم بدن  قابل قبول تر خواهد شد . 
بهتر است بعد از عمل مدتی از گن های مخصوص استفاده شود

کم شدن سایز بعد از لیپوساکشن
بلافاصله پس از ساکشن کاهش سایز بصورت عالی اتفاق می افتد و معمولا ظرف2 تا 4  هفته منطقه ساكشن شده بطور چشمگیری باریك و متناسب خواهد شد. البته اصلاح سایز طی 1 الی 6 ماه هم چنان ادامه خواهد داشت. كسانی كه تدارك مراسم خاصی را دارند بهتر است حداقل دو هفته زودتر ساكشن كرده باشند!
بعد از عمل لازم است چند روزی بطور نسبی استراحت كنید. خانم های خانه دار و صاحبان مشاغل آزاد  میتوانند فعالیت‌های سبك روزمره را از روز بعد از ساكشن شروع كنند. معمولا در مورد كارمندان و سایر افرادی كه كارشان بصورت پشت میز نشینی طولانی مدت است 2 تا 7  روزمرخصی لازم است.

كاربرد اصلی لیپوساكشن
كاربرد اصلی لیپوساكشن در زیبایی است البته  خارج كردن چربی های جمع شده در زیر پوست فواید درمانی نیز دارد مثلاشیوع بیماریهای قلبی باچاقی شكمی ارتباط دارد. اندازه گیری نسبت دور كمر به دور باسن بهترین روش برای پیش بینی خطرحمله قلبی است. كاهش بافت چربی  موجب كاهش كار قلب و ریه وكنترل  بهترفشار خون در افراد چاق میشود. كنترل قند خون در بیماران دیابتی بعد از لیپوساكشن راحت تر انجام میشود. .ضمنا كاهش بافت چربی ، ‌تا حدودی در بهبود درد های ستون فقرات موثر است. مثلاخانم هایی كه سینه های بزرك و سنگینی دارند ممكن است دچار دردستون فقرات گردنی شوند با ساكشن سینه ها و كوچك كردن آنها میتوان تا حدود زیادی این مشكل را برطرف كرد..

کم کردن وزن با لیپوساكشن
لیپوساكشن بیشتر برای كوچك كردن و فرم دادن به  مناطقی است كه چاقی موضعی دارند تا کم کردن وزن ،البته بسته به میزان چربی ساكشن شده بین 1 تا 10 كیلوگرم از وزن شما كم خواهد شد. ضمنا بی اشتهایی كه از عوارض سودمند ساكشن است به كاهش وزن شمادر ماههای آینده كمك خواهد كرد.. ضمن اینكه تناسب اندام بدست آمده خود به انگیزه ای قوی برای رعایت رژیم غذایی و انجام فعالیت های منظم ورزشی در آینده تبدیل خواهد شد.

تفاوت  ویبریشن ،اولتراسونیك و  لیزر  با لیپو ساكشن
درحال حاضرلیپوساكشن بهترین  روش درمان چاقی شدید  موضعی است . برای بهبود كیفیت ساكشن و تسریع در تخلیه چربی ها ، تكنیك های تكمیلی گوناگونی مثل RF ،  اولتراسونیك و ویبریشن )ارتعاش) و لیزر وجود دارد.این روش ها در موارد تکمیلی ساکشن  كاربرد دارند ولی در مورد چاقی های شدید شکمی موثر نیستند.
خانمها توجه داشته باشند كه در صورت مصرف قرص های ضد بارداری برای كاهش احتمال تشكیل لخته خون در پاها ، آن را قطع كرده و از سایر روشهای جلوگیری استفاده نمایند.
همچنین باید مصرف داروهائی مثل آسپرین ، بروفن و سایر داروهای هم خانواده ی آنها را از یك هفته قبل تا ده روز پس از عمل جراحی قطع كنید تا خطر خونریزی حین و پس از عمل به حداقل برسد .
مصرف سیگار میتواند خطر عفونتهای ریوی را افزایش داده و بر مشكلات پس از عمل بیفزاید به همین خاطر ترك آن قبل از جراحی كاری منطقی بشمار میرود.
توجه داشته باشید كه انجام لیپو ساكشن به معنی كاهش وزن دائمی نیست بلكه رعایت رژیم غذائی باعث افزایش اثر بخشی این روش خواهد شد.پس از عمل رژیم خاص لاغری داده خواهد شد

لیپوساكشن در موارد زیر ممنوع است :
وجود بیماریهای شدید قلب ، ریه ، دیابت شیرین ، فشار خون بالا و كنترل نشده ، گردش خون ضعیف پوست و بیماریهای شدید در سایر ارگانهای بد
اگر چاقی بیشتر از 130% برای طول قد فرد باشد.


تفاوت لیپوساكشن با روش جراحی باز (تامی تاك) در موردكوچك كردن شكم و سینه
در برخی موارد لازم است برای اصلاح سایز شكم یا سینه ها از روش های جراحی باز (ابدومینوپلاستی  یا تامی تاك)استفاده شود. یادآوری میشود كه انتخاب روش مناسب برعهده پزشك متخصص می باشد نه بیمار. پزشك بر اساس میزان شلی  پوست و استحكام عضلات دیواره شكم وحجم غدد شیری و بافت چربی سینه ها در موردمناسب ترین روش عمل تصمیم گیری خواهد نمود.
خوشبختانه بیش از 90درصد چاقی های موضعی با لیپوساكشن بهبود می یابدو نیازی به جراحی باز نیست.
اما در مورد شکم های خیلی افتاده با خطوط جراحی های سزارین بهتر است از روش جراحی باز استفاده شود.
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز