گروه لیپولیز لیزری

لیزر لیپولیز ران،شکم و بازوروش،هزینه و عوارض

لیزر لیپولیز، عمل غیرتهاجمی با لیزر (لیپواسکالپچر) است که با استفاده از آن می‌توان با عوارض کمتری نسبت به روش‌های قدیمی‌تر مانند لیپوساکشن چربی‌های مقاوم در برابر رژیم غذایی یا ورزش، در ناحیه‌هایی از بدن مانند اطراف ران، پهلو و غبغب را از بین برد. در این عمل لیزر برای "ذوب یا آب کردن" چربی اضافی و ناخواسته صورت و بدن به کار برده می‌شود، برای حذف مقادیر بیشتر چربی از دستگاه‌هایی خاص برای مکش یا تخلیه چربی استفاده می‌شود.
لیزر لیپولیز یکی از روش های نوین لاغری موضعی است که در کلینیک سیب سرخ استفاده می شود.لیزر لیپولیز عمل جراحی است که در آن جراح پس از بی‌حس کردن ناحیه تحت درمان، برش کوچکی را در بدن بیمار ایجاد می‌کند. از آنجایی که عمل تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بیمار هوشیار است، این روش نسبت به لیپوساکشن که غالباً تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شد، عوارض جانبی و خطرات احتمالی کمتری را به دنبال دارد. البته لیزر لیپولیز یک روش کاهش وزن نیست و برای افراد دارای اضافه وزن قابل توجه مناسب نیست و بهتر است در مواردی به کار برده شود که در قسمت‌های مشخصی از بدن چربی مقاوم در برابر رژیم و ورزش ایجاد شده است. این عمل در زمانی کوتاه‌ و بدون کبودی و تورم رایج در عمل‌های با تهاجم بالا اندامی  متناسب‌ تر را برای بیمار به ارمغان می‌آورد

تعریف و نحوه تأثیرگذاری لیزر لیپولیز
لیزر لیپولیز نوین‌ترین روش از بین بردن چربی‌های اندک موضعی با کمترین میزان تهاجم است.
در این عمل پروب فیبر نوری ظریفی زیر پوست برده می‌شود که انرژی لیزر در سطح پایین را منتقل می‌کند. سلول‌های چربی در اثر این حرارت به صورت انتخابی (فرایندی موسم به لیپولیز) متلاشی و تجزیه می‌شود و به ماده‌ای روغنی تبدیل می‌شود که طی فرایندی طبیعی ظرف چند هفته جذب و دفع می‌شود. در حالت کلی چربی‌ ها مکیده یا تخلیه نمی‌شود و پایانه‌های عصبی و رگ‌های خونی برخلاف لیپوساکشن آسیب نمی‌بیند. البته در برخی موارد تخلیه با مکش به دلیل مزایایی مانند سرعت بالاتر و نتایج بهتر استفاده می‌شود. ضمناً انرژی لیزر در سطح پایین تولید کلاژن را در پوست تحریک می‌کند و باعث سفت شدن پوست می شود.
روش انجام لیزر لیپولیز
جراح و بیمار پیش از عمل به دقت در مورد دلایل انتخاب این درمان، نتایج حاصل از آن و اندام دلخواه بیمار با هم صحبت می کنند و پزشک به تمام پرسش‌ها پاسخ می‌دهد و تردیدهای بیمار را برطرف می‌کند.
پزشک پیش از عمل سابقه پزشکی بیمار را بررسی می‌کند تا اطمینان حاصل کند که هیچ مانعی بر سر راه عمل وجود ندارد و عمل کاملاً بی‌خطر است. بیمار پیش از عمل دفترچه‌ای حاوی اطلاعات در مورد لیزر لیپولیز دریافت می‌کند و رضایت‌ نامه‌ای را به منظور آگاهی از مزایا و خطرهای همراه با این عمل امضاء می‌کند.

قبل و بعد از عمل عکس‌هایی جهت مقایسه گرفته می‌شود.
پیش از شروع درمان ناحیه تحت درمان به طور موضعی بی‌حس می‌شود و بیمار در طول عمل هوشیار و در عین حال کاملاً راحت است.
کانولای بسیار باریکی (لوله فلزی توخالی به عرض 1 میلی‌متر) از راه برش کوچک ایجاد شده روی پوست وارد بدن می‌شود؛ سپس پروب لیزر داخل کانولا قرار داده می‌شود و نور لیزر تابیده شده به بافت چربی، سلول‌های چربی را به ماده روغنی تبدیل می‌کند که در نهایت از بدن دفع می‌شود. جراحان به طور روزافزونی در حال پیش گرفتن این رویه هستند که پس از لیزر لیپولیز برای تسریع فرایند و بهبود نتایج به دست آمده چربی آزاد شده را با مکش از بدن خارج یا تخلیه می‌کنند.
تعداد جلسات مور نیاز
زمان جلسه لیزر لیپولیز به تعداد ناحیه‌های تحت درمان و استفاده یا عدم استفاده از مکش بستگی دارد، اما این عمل به طور میانگین یک تا دو ساعت زمان می‌برد.
بیشتر مواقع در هر جلسه تنها به یک ناحیه درمان می شود، بااین حال تعداد ناحیه‌های قابل درمان در یک جلسه به میزان چربی اضافی و همین طور نظر جراح در مورد لزوم اصلاح و ترمیم نتایج نهایی (پس از 4 تا 6 ماه) بستگی دارد.
به طور میانگین در کل 500 میلی‌لیتر چربی (تقریباً معادل با حجم یک بطری نوشابه) را می‌توان در یک جلسه از بین برد.

نتایج
نتایج عمل به تدریج ظرف چند هفته آشکار می‌شود، اگرچه برای مشاهده تأثیر نهایی  گاهی باید 6 ماه انتظار کشید؛ چون چربی آزاد شده باقی مانده از عمل در طول این مدت طی فرایندی طبیعی و مستمر در حال دفع شدن از بدن است. بااین حال اکثر بیماران دقیقاً از فردای روز عمل متوجه کاهش چربی می‌شوند.
از این گذشته از آنجایی که لیزر در زمان تابش گرما تولید می‌کند، پوست ناحیه‌های درمان شده به صورت تدریجی منقبض و جمع می‌شود و در نتیجه بیمار پس از از بین رفتن چربی با پوستی شل و افتاده مواجه نمی‌شود.
در مجموع لیزر لیپولیز صرفاً برای از بین بردن حداکثر 500 میلی‌لیتر چربی توصیه می‌شود، بنابراین تأثیرگذاری یک جلسه‌ای آن بر روی ناحیه‌های بزرگتر برای از بین بردن چربی به میزان یک لیتر یا بیشتر، کمتر از لیپوساکشن است. اگرچه می‌توان برای از بین بردن چربی ناحیه‌های مختلف یا اصلاح و بهبود نتایج حاصل از جلسات پیشین چند جلسه درمان لیپولیز را به فاصله 6 ماه یا بیشتر برنامه‌ریزی نمود.

مراقبت پس از عمل لیزرلیپولیز
بیمار پس از هر جلسه لیپولیز باید دستورات پزشک را به دقت رعایت کند تا موفقیت عمل به حداکثر و احتمال بروز عوارض به حداقل برسد.

توصیه‌های پس از عمل عبارت‌اند از:

اجتناب از ورزش یا فعالیت بدنی سنگین به مدت یک تا دو هفته
ماساژ ملایم ناحیه درمان شده 10 تا 12 روز پس از عمل مجاز است
بستن پانسمان یا پوشیدن گن‌های مخصوص به طور مداوم در مدت زمان پیشنهادی جراح ـ معمولاً 24 تا 48 ساعت پس از درمان صورت و زیر چانه (غبغب) و 7 تا 10 روز پس از درمان دیگر بخش‌ها
.درمان کوتاه مدت با آنتی بیوتیک که معمولاً برای 5 روز تجویز می‌شود.
مراجعه فوری به پزشک در صورت مشاهده هر گونه نشانه عفونت یا بروز خونریزی شدید یا تشدید ناگهانی درد
تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه درمان شده به مدت 2 تا 3 روز
خودداری از مصرف نوشیدنی‌های الکلی تا 12 ساعت پس از عمل
اجتناب از ماساژ شدید ناحیه درمان شده به مدت 4 تا 5 ماه

عوارض و خطرات
با توجه به انجام بی‌حسی موضعی، بیمار مشکلی در طول عمل ندارد و تنها احساس کشیدگی در بدن دارد، اما متحمل کوچکترین دردی نمی‌شود.
بیماران گاهی تا چند روز یا چند هفته پس از عمل با التهاب و درد، کبودی یا تورم جزیی مواجه می‌شوند، که معمولاً این عوارض در صورت استفاده از مکش (ساکشن) شدیدتر خواهد بود.
هزینه و قیمت
هزینه لیزر لیپولیز به اندازه (ناحیه های) تحت درمان و همچنین تعداد ناحیه‌هایی بستگی دارد که طی یک جلسه درمان می‌شود. هزینه درمان هر ناحیه از بدن، مانند چانه، بالای بازو (افتادگی زیر بازو)، زانو یا کشاله ران، با ناحیه دیگر متفاوت است.
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز