گروه لیپولیز لیزری

کاهش وزن با لیزر لیپولیز درمانی چگونه است

درمان با لیزر انقلابی برای  از بین بردن بافت چربی بیش از حد خیره در مناطقی از بدن که به رژیم غذایی و ورزش مقاوم در برابر می باشد. درمان تحت یک بی حسی موضعی انجام شده؛ ارائه نتایج سریع، ایمن و موثر با حداقل ناراحتی، کبودی و در زمان کم انجام می شود

لیزر لیپولیز چیست؟
لیزر لیپولیز در سال 2006 به تایید سازمان دارو و غذای آمریکا (FDA) رسید. در طی این تکنیک ، از داخل یک فیبر نوری ، اشعه لیزر به داخل بافت چربی جهت ذوب نمودن آن تابیده می شود. در اثر تابش لیزر، چربیهای بافتی به صورت مایع درآمده که می توانند به راحتی توسط بدن جذب و خارج شوند. در صورت حجم زیاد چربی، توسط دستگاه مکش به خارج هدایت می شوند. انجام عمل لاغری موضعی و کاهش سایز به مدت تقریبا 1 الی 3 ساعت و تنها در یک جلسه طول می کشد.
لیزر لیپولیز امروزه به عنوان پیشرفته ترین تکنولوژی موجود در آمریکا پاسخ تمامی این سوال ها را داده و تنها راه درمان سریع و بدون عارضه چاقی می باشد.

لیزر لیپولیز چگونه عمل می کند؟
این تکنیک منحصربه فرد به صورت داخل بافتی و توسط سوراخهای 1 تا 3 میلیمتری روی پوست عمل می کند. تحت بی حسی موضعی یک فیبر نوری کاملا باریک زیر پوست هدایت می شود و بواسطه طول موج مناسب، اشعه لیزر روی چربیهای بافتی اثر نموده و آنها را به صورت نیمه مایع در می آورد. در این روش برخلاف لیپوساکشن هیچگونه ناهمواری ایجاد نمی شود و سطح پوست کاملا صاف و یکدست خواهد شد. در چاقی های حفیف و متوسط فقط تاباندن اشعه لیزر جهت ذوب نمودن چربیها کافی می باشد و دیگر نیازی به مکش (ساکشن)نمی باشد ولی در چاقی های شدیدتر جهت حذف چربیهای لایه عمقی نیاز به ساکشن وجود دارد.

مراحل انجام لیزر لیپولیز
ابتدا تحت شرایط استریل موضع مورد نظر کاملا بی حس می شود سپس سوراخهای کوچک 1 تا 3 میلی متری روی پوست ایجاد می شود و فیبر نوری با انرژی معینی به چربیها تابیده می شود که باعث تخریب سلولهای چربی می شود. در صورتیکه مقدار چربی کمتر از 500 سی سی باشد اقدام دیگری نیاز نیست و چربیها توسط سیستم لنفاتیک جذب می شوند و در غیر این صورت چربیهای مایع توسط مکش خفیفی تخلیه می شوند. این عمل حدودا 2 ساعت طول کشیده و بیمار مرخص می شود.

مزایای لیزر لیپولیز نسبت به لیپوساکشن
لیزر لیپولیز بسیار ظریف و با دستکاری بسیار کمتر و درد و تورم کمتری نسبت به لیپوساکشن همراه است. به علت ظرافت کار با لیزر نتایج نهایی بسیار ایده ال بوده و آثار ناهمواری برخلاف لیپوساکشن های معمولی وجود ندارد.
تاباندن لیزر در لایه سطحی باعث رفع سلولیت می شود.
از نظر میزان و مقدار حذف چربیها در بیمارانی که کاندید مناسبی برای عمل باشند هیچ فرقی با لیپوساکشن ندارد ولی نتایج کیفی و زیبایی بسیار بهتر بوده و عوارض آن ناچیز است.
تابش لیزر در زیر پوست باعث تحریک و ساخته شدن کلاژن و سفت شدن همزمان پوست می شود.
از مزایای دیگر لیزر لیپولیز افزایش کلاژن سازی، سفت شدن و جمع شدن پوست بلافاصله پس از عمل می باشد.
میزان تورم نسبت به لیپوساکشن کمتر بوده و سرعت بهبودی بسیار بیشتر می باشد.
مناسب ترین نقاط بدن برای لیزر لیپولیز بازو، غبغب، پشت ، پهلو ، شکم و رانها می باشند.

دوره نقاهت
این عمل سرپائی بوده و نیازی به بستری شدن ندارد. بیمار پس از مدت کوتاهی (1تا 4 ساعت) پس از عمل مرخص می شود. توصیه می گردد بیمار 2 تا 3 روز در منزل استراحت نماید . پوشیدن گن ضروری است که بسته به نوع عمل مدت استفاده از آن متفاوت می باشد. ممکن است درد و کوفتگی پس از، از بین رفتن داروهای بی حسی در طی 1 تا 2 روز اول وجود داشته باشد.

چه موقع نتیجه نهایی مشخص می شود؟
تقریبا در همان ساعات اول و حداکثر 24 ساعت بعد از عمل نتیجه مطلوب را مشاهده خواهید نمود.
ظرف 4 ماه بعد از جراحی ، جمع شدگی سه بعدی (سایز کم کردن) و ترمیم بافت زیر جلدی تکمیل خواهد شد و پوست روی آن نیز جمع می شود.

دستورات قبل از عمل
استفاده از مولتی ویتامین، ویتامین E، آسپرین، وارفارین و داروهای ضد بارداری هورمونی دو هفته قبل از عمل ممنوع می باشد.
استفاده از سیگار و مشروبات الکلی ترجیحا یک هفته قبل از عمل توصیه نمی شود.
ارائه جواب آزمایش خون قبل از عمل الزامی می باشد.
در صورت استفاده از هرگونه دارو به پزشک اطلاع دهید.
در صورت داشتن هرگونه بیماری زمینه ای به پزشک مربوطه اطلاع دهید
ترجیحا قبل از عمل غذای سبک میل شود.
 توصیه می گردد بیمار آبمیوه و نوشیدنی در روز عمل همراه داشته باشد.

دستورات بعد از عمل
در اولین روز پس از عمل، از سر پا ایستادن و انجام کارهای روزانه خودداری کنید و در صورت وجود سرگیجه دراز بکشید و پاها را بالاتر از بدن قرار دهید.
مصرف آنتی بیوتیک ها بعد از لیزر لیپولیز طبق دستور پزشک الزامی است.
روز اول پس از لیزر لیپولیز میزان ترشح خونابه زیاد است لذا توصیه های اتاق عمل رعایت شود.
بیمار باید از طریق ماساژ دادن با دست ترشحات عمل را به صورت خونابه از زخمهای باز پایین تخلیه نماید (به مدت 5 تا 12 روز بستگی به بیمار دارد)
تا دو هفته بعد از لیزر لیپولیز رژیم غذایی باید قطع شود و مریض باید انواع خوراکی ها را علی الخصوص جگر، گوشت و میوه و مایعات مصرف نماید.
کمپرس یخ(به صورت بطری نوشابه خانواده یخ زده) از فردای عمل پس از پانسمان روی منطقه انجام شود.
حمام از فردای ساکشن فقط به مدت 5 دقیقه می تواند انجام شود وحتما به کمک یک نفر همراه و از طریق یک صندلی به حالت نشسته انجام شود.
سیگار و مشروب تا یک هفته بعد از عمل قطع شود.
رفتن به استخر تا زمانی که زخمها باز است ممنوع می باشد.
بهتر است بیمار برای جلوگیری از کاهش فشار خون از دستشویی فرنگی استفاده نماید.
پس از عمل از ایستادن ناگهانی خودداری کنید چون احتمال افت فشار خون وجود دارد.
بعد از انجام لیزر لیپولیز ناحیه عمل به مدت یک ماه هر شکلی که به آن بدهید به خود میگیرد لذا در عمل شکم از خم شدن و یا کج شدن خودداری کنید و داخل ناف پنبه بگذارید . در ضمن باید گن را در حالت خوابیده بپوشید و توجه داشته باشید شلوار فاق بلند روی شکم خط می اندازد و در عمل بازو و ران پوشیدن گن حیاتی می باشد.
بعد از لیزر لیپولیز ممکن است در قاعدگی اختلالاتی بوجود آید که مسئله ای طبیعی است
تا دو ماه پس از لیزر لیپولیز از گرفتن حمام آفتاب و سولاریوم خودداری کنید
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز