گروه لیپولیز لیزری

درباره لیپولیز چه می دانید ؟

درباره لیپولیز چه می دانید ؟
با استفاده از انواع لیزر خدمات بی نظیری در پزشکی نوین صورت گرفته است. لیزرها در پزشکی به سه دسته کلی:
1-لیزرهای پر توان یا گرم با توان بالای 5/0 وات
2- لیزرهای حد متوسط با توان بین 500-250 میلی وات
3- لیزرهای کم توان یا سرد با توان 250-1 میلی وات

لیزرهای پرتوان (که با خاصیت ایجاد حرارت و برش اثر می کند)، لیزرهای متوسط توان و لیزرهای کم توان (که با خاصیت فتوشیمیایی و بدون اثر حرارتی اثر می کند) تقسیم می شوند. لیزرهای کم توان اثر خود را به وسیله خاصیت فتوشیمیایی اعمال می کند و باعث افزایش یا کاهش عوامل سلولی موثر در روند کاهش یا افزایش التهاب بافت ها شده و بدین وسیله باعث بهبود زخم یا کاهش التهاب می شوند. هم چنین باعث تحریک بازسازی بافت ها شده و میزان اکسیژن را دربافت افزایش می دهد. این اعمال بدون ایجاد کوچک ترین صدمه بافت انجام می شود.
در این سیستم از صفحات مستطیل شکل برای نفوذ پرتوهای لیزر به چربی زیرپوست استفاده می شود. وقتی صفحات دستگاه روی پوست قرار می گیرد نور لیزربه صورت تخم مرغی به زیر پوست نفوذ کرده و این اثر بخشی را بیشتر می کند - زمانیکه اسیدهای چرب از سلول خارج می شوند به فضای بین بافتی وارد شده و جذب سیستملنفاوی می گردند ، آنها وارد عروق لنفاوی شده اسید بین متصل شده به داخلگره های لنفاوی جذب می شوند و از طریق سیستم گردش خون به کبد می رسد تا درآنجا به قند تبدیل و به عنوان منبع انرژی بدن مورد استفاده قرار گیرد.در کبد مقداری از اسیدهای چرب به تری گلیسرید تبدیل شده به خون می روند.

سرعت انتقال اسیدهای چرب و پاک نشدن آنها ازدرمان خون سریع و حدود 2.5 1.5 دقیقه است . ترکیب اسیدهای چرب با اکسیژن و سوختن آنها انرژی تولید میکند پس از آزاد شدن اسیدهای چرب از سلولهای چربی می تواند به عنوان سوخت وانرژی بدن مورد توجه قرارگیرد . آخرین مقصد اسیدهای چرب میتو کندریهای سلولهایی است که به انرژی نیاز نیاز دارند.

- آنچه این سیستم را منحصر به فرد کرده وجود قسمت محرک سیستم لنفاوی است که در نتیجه و اثربخشی درمان فوق العاده مهم است ، مزیت مهم این دستگاه لیفت همزمان پوست با لیزر کردن چربی است . این سیستم چون انرژی لیزر کمتر از لیزرهای است که برای سایر موارد مانند رفع موهای زائد ، جراجیهای چشم ، درمان عروق و .... به کار میرو د آ نرا لیزر کم توان می نامند. این دستگاه جزو لیزرهای کم توان میباشد که دارایFDA ,CE , Health Canada , sante Canada می باشد.

دستگاه را می توان برای غبغب ، پشت ، بازو ، شکم ، ران ، باسن ، قفسه سینه و غیره استفاده کرد. از آنجایی که می توان سیستم را برای نواحی که چربی دارند مستقیما استفاده کرد نتیجه به صورت محسوس توسط بیمار مشاهده می گردد.و بعداز انجام هر جلسه درمان با این لیزر باید فعالیت بدنی را افزایش داد.

- عوارض جانبی :
این دستگاه هیچگونه عوارض جانبی ندارد . باید از تابش نور آن به چشم جلوگیری کرد.
منع استفاده :
زمانی که ضایعه بدخیمی وجود داشته باشد.
در مواردی چون حاملگی ، صرع،اختلالات غده تیروئید ، ، سرطان ، بیماریهای قلبی و آریتمی و یا وجودpacemaker ، توصیه نمی گردد.

راهنمایی هایی جهت قبل و بعد از هر جلسه درمانی:
قبل از درمان: رژیم غذایی و ورزش بخشهای مهمی ازموفقیت در درمان هستند ، حتی الامکان چربیهای شکسته شده باید مورد استفاده بدن برای سوخت انرژی قرار گیرد .

طی درمان : درهر جلسه 60 40 گرم چربی معادل 500 400 کالری آزاد می شود . بیماران باید رژیم کم کالری و کم چربی داشته باشندالبته این دستگاه یک سیستم کاهش وزن نیست .تغییر رویه زندگی از قبیل رژیمغذایی و ورزش و مصرف آب و خواب کافی توصیه می گردد.
توصیه های لازم : حداقل 3 جلسه در هفته به مدت 3 هفتههرجلسه 40 دقیقه و یا 10 دقیقه به ازای هر صفحه مصرف آب کافی پس از هر جلسه درمانی و مصرف مقدار حداقل کالری لازم.دستگاه ویبراتور برای تحریک سیستم لنفاوی جهت جذب چربی و دفع آن نیز توصیه می شود.
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز