گروه لیپوماتیک

درباره لیپوماتیک چه میدانید؟

درباره لیپوماتیک چه میدانید؟
مسئله ی چاقی موضعی همانند معضلی بین همه ی اقشار وجود دارد. روش لیپوساکشن یکی از روش های نسبتاً جدید در از بین بردن چربی های موضعی بود که با عوارضی همراه بود. دانشمندان با مطالعه و تحقیق در بهبود آن به فناوری لیپوماتیک (لیپوساکشن بدون درد) دست یافته اند که جدیدترین نوع لیپوساکشن است. این روش درمانی که کمترین عوارض و بهترین بازدهی را دارد می تواند راه حلی برای چاقی موضعی در قسمت های مختلف بدن مانند ران ها، باسن، شکم و... باشد.

لیپوماتیک ( که همچنین لیپوساکشن انفراسونیک نام دارد) دستگاهی است که توسط سازمان غذا و دارو مورد تایید قرار گرفته است و یک سیستم مطمئن و تثبیت شده است که به شکل بی خطر و موثری امکان برداشت حجم چربی زیاد از تمامی نواحی بدن را امکان پذیر می کند. در روش لیپوماتیک، سلول های چربی در ابتدا شکسته می شود ( یا با حرکات ارتعاشی کانولا به صورت ذرات ریز در می آیند) و سپس ذرات ریز چربی به آرامی برای خوش هیکل کردن بدن بیرون کشیده می شود.
روش لیپوماتیک مشکل امنیت روش لیپوساکشن سنتی را از بین می برد و علاوه براین، سیستم امنیتی پویای آن از بافت های بدن ( عصب ها، عروق خونی، عضلات) در برابر فرآیند لیپوساکشن محافظت می کند.دستگاه لیپوماتیک با 600 ارتعاش در دقیقه به شکل موثری چربی اضافی را بیرون می کشد و نتایج بهینه ای را عرضه می کند که شامل پوست صاف تر، برآمدگی کمتر و کمبودی کمتر است.

لیپوساکشن چیست؟
لیپوساکشن که همچنین لیپوپلاستی نامیده می شود، روشی برای خوش فرم کردن بدن یا کاهش چربی ناخیه ای است که شامل بیرون کشیدن چربی اضافی از نواحی مشخص بدن می باشد. لیپوساکشن تقریبا در همه جای بدن از قبیل شکم، ران، باسن، کمر، کفل، زانو، ماهیچه ساق پا، ساق پا و قسمت بالای بازو قابل انجام است. انباشت چربی موضعی ممکن است موروثی باشد و عموما به رژیم غذایی یا ورزش واکنش نشان نمی دهد.لیپوساکشن  اغلب تنها راه برای از بین بردن آنها است. لیپوساکشن را می توان به طور همزمان در نواحی مختلفی از بدن انجام داد. گاهی اوقات، لیپوساکشن به عنوان اولین مرحله انتقال چربی صورت می گیرد. در این موارد، چربی از طریق لیپوساکشن برداشت می شود، فرآوری می شود و سپس در ناحیه دیگری از بدن که  چربی کمی وجود دارد تزریق می شود. لیپوساکشن معمولا اختصاص به کاهش وزن ندارد. این روش در مورد خوش فرم کردن بدن است، با این وجود در مواردی که میزان چربی زیادی برداشت می شود، کاهش نیز اتفاق می افتد.افرادی بهترین نتایج را بدست می آورد که حتی پس از لیپوساکشن با رژیم غذایی و ورزش وزن خود را کنترل می کنند.

لیپوساکشن برای چه کسانی مناسب است؟
لیپوساکشن بیشتر مناسب کسانی است که انباشت چربی موضعی در نواحی مشخصی از بدن خود از قبیل شکم، بازو، ران، کمر و باسن دارند. این انباشت های چربی اغلب حتی در برابر اثرات بهترین رژیم های غذایی و حرکات ورزشی مقاوم هستند و ممکن است علتی ژنتیکی داشته باشند. لیپوساکشن همچنین برای خوش فرم کردن شکم بکار می رود. علاوه براین، لیپوساکشن صورت اغلب برای زیباسازی چانه یا گونه گوشتالو بکار می رود.
افرادی که بیش از همه برای انجام لیپوساکشن مناسب هستند، مردان و زنانی اند که وزن نسبتا نرمالی دارد. باید وزن ثابتی داشته باشد. افرادی که می خواهند وزن زیادی را از دست بدهند یا حتی وزن خود را افزایش دهند ( برای مثال ناشی از بارداری) برای انجام لیپوساکشن مناسب نیستند. نتایج لیپوساکشن تا زمانی که وزن ثابتی داشته باشید، دائمی هستند. افرادی که بیش از همه مناسب انجام لیپوساکشن هستند همچنین پوست قابل انعطاف و مستحکمی دارند. برای بدست آوردن بهترین نتایج، پوست باید پس از انجام لیپوساکشن آب برود. افرادی که با افزایش سن انعطاف پذیری پوست خود را از دست می دهند، نتایج لیپوساکشن نامطلوبی خواهند داشت. در صورتی که پوست انعطاف پذیر باقی بماند،افزایش سن مشکلی برای انجام لیپوساکشن بوجود نمی آورد.
لیپوساکشن جایگزین رژیم غذایی و ورزش نیست و معجزه هم نمی کند. لیپوساکشن به خوش فرم کردن بدن کمک می کند، اما نمی تواند به طور کلی ظاهر شما را تغییر دهد. با این حال، لیپوساکشن باعث می شود که انباشت چربی اضافی شما را آزار می دهد، احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.
لیپوماتیک توسط یک جراح آلمانی طراحی شد و در آن از یک لوله کانولا استفاده می شود که با هوای فشرده تغذیه می شود و همانند مته دستی کار می کند و چربی را آرام تر و سریع تر جذب می کند. لیپوماتیک جدیدترین روش لیپوساکشن است که بی خطر، موثر و آسان است.
در اصل، این روش نوعی لیپوساکشن است که با لوله کانولا مکش ارتعاشی تسریع پیدا می کند. لیپوماتیک با یک موتور بادی کار می کند که با هوای فشرده ای راه اندازی می شود که  حرکات سه گانه ای را برای لوله کانولا فراهم می آورد: نوسان، چرخش، ارتعاش. در نتیجه این سه حرکت، یک مسیر مارپیچ ایجاد می شود ( 600 ارتعاش در دقیقه) که به تبدیل کردن بافت چربی به بافت های ریز کمک می کند. این کار بدون گرم کردن بافت های دیگر مثل عضلات، عروق خونی و عصب ها صورت می گیرد. از این رو این روش دوره بهبودی پس از عمل کوتاه مدت تری دارد. این روش همچنین برای نواحی که دسترسی به آنها دشوار است یا تصلب بافت زیادی دارند  مناسب است ( لیپوساکشن ثانویه یا لیپوساکشن مردانه).
در مقایسه با لیپوساکشن فراصوت، لیپوساکشن دستی سنتی یا لیپولیزر، لیپوماتیک خطرات سوختگی پوست را ندارد و  مزایای لیپوساکشن با کمک بی حسی موضعی را دارد. لیپوماتیک امکان بیرون کشیدن بافت چربی بیشتری را فراهم می کند، نتایج بهینه ای را در نواحی فیبروز ( همبند) ارائه می کند و بدون گرم کردن بافت های دیگر بدن، با ایمنی بالا بافت چربی را برداشت می کند
مزایای لیپوماتیک
سیستم امنیتی داینامیک یا پویا، توقف در هنگامی که بافت های غیرچرب به هم می رسند
زمان کوتاه عمل
زمان بهبودی سریع
صدمه کمتر ( کاهش قابل توجه کبودی و ورم )    
ظاهر بهتر پوست ( انقباض فوق العاده پوست)
جراح کار راحت تر و سبک تری دارد که به معنای جراحی دقیق تر و آرام تر برای بیمار است
 درد کمتر

تفاوت بین لیپوماتیک و لیپوساکشن فراصوت 

لیپوساکشن فراصوت یک روش جراحی  منسوخ شده است و با یک دستگاه بسیار قدیمی صورت می گیرد و نتایج قابل قبولی عرضه نمی کند.
لیپوساکشن به کمک فراصوت مستلزم استفاده از حجم زیادی از بی حسی موضعی با یک پدل یا پروب فلزی برای ارائه انرژی فراصوت و گرما برای شکستن چربی است. چربی را یک گوشت چربی جامد در نظر بگیرید ( که ظاهر چربی در بدن نیز به این شکل است)و موج های فراصوت به منظور تحریک کردن چربی به تبدیل شدن به ذرات ریز ارسال می شود. بدن شما فشار بیش از حدی را تحمل می کند. علاوه براین، انرژی فراصوت نه تنها چربی را می شکند، بلکه همچنین به عصب ها، عضلات و عروق خونی آسیب وارد می کند. این فرآیند شکست چربی آسیب وارد کننده منجر به درد غیرقابل تحمل، ورم شدید و زمان بهبودی کند پس از جراحی می شود.

برخلاف روش لیپوساکشن فراصوت، لیپوساکشن لیپوماتیک خطر کمتری را در بردارد. لوله کانولای لیپوماتیک با کمک دستگاهی که با هوای فشرده تغذیه می شود، به صورت 360 درجه می چرخد تا به طور همزمان چربی را به ذرات ریز تبدیل کند و آن را بیرون بکشد. سیستم امنیتی پویای داخلی این روش این امکان را برای لوله کانولا فراهم می کند تا وقتی بافت های غیرچربی به هم رسیدند، متوقف شود. به عبارت دیگر، لیپوماتیک در حین برداشت چربی به شکل موثر، از عصب ها، عضلات و عروق خونی محافظت می کند. این روش باعث می شود که جراح پلاستیک کار راحت تری داشته باشد و تمرکز خود را بر خوش فرم کردن بدن در زمان درمان کمتر معطوف کند.این فرآیند لیپوساکشن نرم همچنین آسیب دیدگی، ورم ، کبودی و زمان بهبودی بیمار پس از جراحی را به شدت کاهش می دهد. روش لیپوماتیک نتایج بهتری را با درد و زمان از کارافتادگی کمتر عرضه می کند.
در کره، جراحی موفقیت آمیز لیپوساکشن مستلزم این نیست که بیماران برای ماساژ پس از عمل با وسایل پزشکی به بیمارستان برگردند. هدف اصلی برای درخواست از بیماران برای برگشت به بیمارستان این است که از بیماران بخواهند زمان و پول خود را صرف کارهای غیرضروری کنند. پوست انسان این توانایی را دارد که به خودی خود دوباره بوجود بیایید و بهبود پیدا کند و تنها کاری که باید پس از جراحی لیپوساکشن انجام دهید این است که گن لاغری بپوشید. ماساژ نرم با لوسیون سفت کننده پوست پس از دوش گرفتن نیز برای بهبودی پس از جراحی موثر است. دو تا سه ماه پس از جراحی، پوست شما انعطاف پذیری و استحکام خود را دوباره بدست خواهد آورد.
مراقبت های پس از عمل
مراقبت های پس از جراحی برای حفظ نتایح پس از لیپوساکشن مهم هستند. پس از لیپوساکشن، ناحیه درمان مثل قبل سلول چربی ندارد. زمانی که بزرگسالان به بلوغ جسمانی رسیدند، آنه در بدن خود تعداد سلول های چربی ثابتی دارند. لیپوساکشن تعداد سلول های چربی در ناحیه موضعی بدن را کاهش می دهد، اما سلول های باقی مانده هنوز در صورتی افزایش پیدا می کنند که اضافه وزن پیدا کنید. در صورتی که کنترل خود را از دست دهید و وزن خود را به شدت زیاد کنید، نواحی درمان شده مثل صورت، بازو، باسن ، گردن یا پستان مثل بادکنک باد می کنند و همچنین سلول های چربی داخل نواحی درمان شده قرار دارند. از این رو، در صورتی که از بدن خود پس از جراحی مراقبت نکنید ( رژیم غذایی و ورزش را کنار بگذارید)، نتایجی که بدست می آیند چندان مطلوب نیستند.
عوارض جانبی
پس از دو هفته، ورم و کبودی به حداقل می رسد. حدود 1 ماه طول می کشد تا بدن به وضعیت نرمال برگردد. اثر واقعی این روش جراحی دو ماه پس از جراحی مشخص می شود. سفتی شدن اندک در ناحیه درمان شدن نرمال است و ماساژ ملایک برای کاهش دوره بهبودی به  1.5 ماه موثر است ( بدون ماساژ، نرم شدن ناحیه درمان شده حدود 2 تا 3 ماه طول می کشد).  ماساژ تاثیری بر نتایج جراحی ندارد.
شایان ذکر است که تا حدود سه ماه پس از جراحی، نتایج لیپوماتیک به خوبی مشخص نیستند، زیرا کاهش ورم و کبودی و انقباض پوست زمان بر است. سه روز پس از جراحی لیپوساکشن، ناحیه درمان شده به شدت متورم/کبود می شود.
بیمار باید بین 2 تا 3 ماه گن لاغری ببندد. برای حمام کردن باید گن را درآورد. بیماران معمولا یک روز پس از جراحی سر کار خود برمی گردند. برای یک هفته بیمار نباید فعالیت سنگینی انجام دهد، اما بیمار می تواند هر چه سریع تر به سر کار برگردد.
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز