گروه کویتیشن

چگونگی عملکرد کویتیشن

در این روش حباب هایی در مایع اطراف سلول های چربی ایجاد می شود. این حباب ها به تدریج رشد کرده و می ترکند. با توجه به اینکه غشای سلول های چربی دارای ظرفیت ساختاری برای مقاومت در برابر لرزش نیستند، تاثیر ناشی امواج مافوق صوت کویتیشن می تواند به سادگی این سلول ها را تجزیه کرده و در این ارتباط هیچ آسیبی به بافت های آوندی، عصبی و عضلانی وارد نخواهد شد.

پس از تجزیه و معلق کردن سلول های چربی، مایع جدا شده از سلول های چربی به شکل تری گلیسریدها از فضای بین سلول ها آزاد می شوند. این مایع در ادامه از طریق متابولیسم بدن به گلیسیرین تبدیل شده و باعث آزاد شدن اسیدهای چرب می شود. مایع گلیسیرین قابل جذب، توسط سیستم گردش خون جذب شده و به عنوان منبع انرژی استفاده می شود، اما اسیدهای چرب قابل جذب آزاد، به کبد منتقل شده و به صورت اسید های چرب حاصل از مصرف مواد غذایی پردازش می شوند.
این روش درمانی هیچ نیازی به انجام اقدامات خاص قبل از شروع درمان ندارد. به این ترتیب درمان بیمار با انجام معاینات لازم در ارتباط با نواحی خاص بدن شروع می شود و در ادامه از امواج مافوق صوت یا برخی ابزارهای خاص بر روی این نواحی استفاده می شود. طول مدت درمان در روش کویتیشن معمولاً بین ۲۰ تا ۴۰ دقیقه با توجه به سایز ناحیه تحت درمان و ضخامت لایه چربی می باشد.
توصیه های قبل و پس از درمان
به منظور دستیابی به بهترین نتایج روش کویتیشن، می توان نکات مراقبتی زیر را پس از درمان مورد توجه قرار داد:
 نوشیدن حداقل ۲ لیتر آب قبل از درمان و ۲ لیتر آب دیگر پس از درمان در روز درمان. توجه داشته باشید که نوشیدنی های گاز دار، سودا، آب میوه، یا چای را نمی توان به جای آب مصرف کرد.
در روز درمان و ۴۸ ساعت پس از آن کافئین مصرف نکنید.
 نباید برای ۲ ساعت قبل و ۱ ساعت پس از درمان چای بنوشید.
از مالش خشک پوست بطور روزانه برای تحریک غدد لنفاوی استفاده کنید. متخصص فیزیوتراپی می تواند نحوه انجام این کار را به شما آموزش دهد.
از حمام آب داغ (آب گرم اشکالی ندارد)، آب درمانی یا سونا بلافاصله پس از درمان استفاده نکنید.
از یک رژیم غذایی خالی از چربی، کم نشاسته، و بدون شکر برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن پس از درمان استفاده کنید.
حداقل روزی ۲۰ دقیقه پس از درمان برای تحریک غدد لنفاوی تمرین های حرکتی انجام دهید.

نتایج کوتاه مدت:
 روش کویتیشن اغلب باعث ایجاد تغییرات فوری در ارتباط با ظاهر فرد می شود و با توجه به توصیه های مراقبتی می توان دوام و ماندگاری بلند مدت این نتایج را تضمین کرد. بعضی بیماران به کاهش ۱ تا ۵ سانتی متری در محیط دور کمر خود پس از یک جلسه درمان می رسند و این کاهش با جلسات بعدی درمانی افزایش می یابد. به هر حال، نتایج موثرتر این روش درمانی را می توان پس از جلسه دوم و سوم درمان مشاهده کرد.
    نتایج بلند مدت: 
با استفاده از این روش درمانی می توانید به کاهش حجم بافت چربی و بهبود وضعیت ظاهری بدن خود برسید. این نتایج به تدریج پس از گذشت چند هفته در وضعیت بدن مشاهده می شود و این شرایط نشان دهنده تجزیه بافت چربی می باشد. در این حالت مشاهده کاهش اندازه دور کمر تا ۱۰ سانتی متر در پایان دوره درمانی موضوعی غیر عادی محسوب نمی شود. این نتایج در صورت انتخاب رژیم غذایی سالم و انجام تمرین های حرکتی می تواند ماندگار و بلند مدت باشند. به هر حال، در صورت پر خوری یا مصرف زیاد الکل و انجام ندادن تمرین های حرکتی، بافت چربی از بین رفته به سادگی دوباره تشکیل می شود. در نهایت لازم است توجه داشته باشید که نتایج روش کویتیشن با توجه به ساختار بافت بدن افراد، ناحیه تحت درمان، سن، متابولیسم، مصرف دارو، و تغییر در وضعیت هورمون ها می تواند در بین افراد متفاوت باشد.

در صورتی که شما دچار مشکل سلولیت هستید یا به دنبال یک روش درمانی غیر جراحی برای کاهش و از بین بردن تجمع چربی موضعی در بدن خود هستید، روش کویتیشن یکی از بهترین تکنولوژی های موجود برای مبارزه با این مشکلات است. در واقع، امروزه هیچ تکنولوژی بهتری برای اصلاح این مشکلات نسبت به تکنولوژی کویتیشن وجود ندارد.

مزایای کویتیشن
تغییر شکل و ظاهر بدن
کاهش حجم بافت های چربی (سوزاندن چربی)
کاهش سلولیت
سفت شدن پوست و بهبود وضعیت آن

آیا این روش درمانی دردناک است؟

خیر، این روش درمانی بدون درد است. در این حالت یک احساس سوزش ملایم یا وزوز در گوش بیمار در هنگام درمان ایجاد می شود. در طول درمان ممکن است بیمار کمی احساس گرم شدن نیز داشته باشد، اما این شرایط با درد همراه نیست. در این حالت قرمز شدن ناچیز پوست در طول درمان یا پس از آن به سرعت با گذشت زمان از بین خواهد رفت.

آیا امکان کاهش وزن از طریق این روش درمانی وجود دارد؟
کویتیشن چربی یک روش قابل استفاده برای درمان چاقی یا کاهش وزن نیست. در حقیقت این روش فقط برای تغییر ظاهر و اصلاح بافت چربی بدن مناسب است. این روش بطور خاص برای کاهش بافت های چربی موضعی که در اطراف شکم (پهلوها)، باسن، و ران ها بطور موضعی تشکیل شده و نسبت به رژیم های غذایی و حرکت های ورزشی مقاوم است، مناسب می باشد.

آیا استفاده از این روش درمانی بی خطر است؟
بله، روش کویتیشن بی خطر، راحت، و غیر تهاجمی می باشد و عوارض جانبی در ارتباط با آن مشاهده نشده است. این روش درمانی نیازی به استفاده از داروی بی حسی ندارد و در نتیجه آن هیچ جای زخمی بر روی بدن بیمار باقی نمی ماند و در این حالت بیمار نیازمند مراقبت های پس از درمان نیست. انرژی امواج مافوق صوت مورد استفاده در این روش درمانی فقط به منظور هدف گرفتن بافت های چربی در زیر پوست طراحی شده و تاثیری بر رگ های خونی، اعصاب و بافت های پیوندی ندارد.

آیا این روش برای درمان سلولیت مناسب است؟
بله، امواج مافوق صوت با فرکانس پایین (۴۰ کیلو هرتز) معمولاً به خوبی می توانند با تمرکز تاثیرات ناشی از کویتیشن بر بافت چربی سطحی، مشکل سلولیت را درمان نمایند. در این حالت بهترین نتایج در هنگام استفاده از امواج مافوق صوت به همراه رادیو فرکانسی (RF) حاصل می شود و می تواند به سفت شدن پوست و بهبود وضعیت آن کمک موثر نماید.


  این روش درمانی بر روی کدام یک از بخش های بدن بیشترین فایده را دارد؟

ران ها (کناره های ران)، شکم (پهلوها)، لگن (تهی گاه)، باسن، و بالای بازو همگی از نواحی خاص بدن هستند که امکان تجمع چربی به صورت موضعی در آنها وجود دارد. به هر حال، از روش کویتیشن نمی توان برای ناحیه سر، گردن، سینه، کمر و نیز بر روی نواحی استخوانی استفاده کرد.

چه تعداد جلسه برای نیاز است؟
یک برنامه درمانی شامل ۶ جلسه با فواصل هفتگی که در ادامه با ۶ جلسه درمانی دیگر با فواصل ماهانه انجام می شود، می تواند بهترین نتایج را برای بیمار ایجاد نماید. در ادامه از جلسات حفظ نتایج درمان با فواصل ۶ ماه به منظور بهبود ظاهر وضعیت سلولیت بدن شما استفاده می شود.

آیا این روش درمانی دارای عوارض جانبی است؟
در این رابطه هیچ عوارض جانبی وجود ندارد. به هر حال در برخی شرایط خاص، امکان مشاهده تاثیرات جانبی خفیف همچون قرمز شدن، تشنگی بیش از حد، یا تهوع بلافاصله پس از درمان وجود دارد که بطور یکنواخت با نوشیدن آب بر طرف می شود. همه این عوارض تاثیرات کوتاه مدت داشته و ظرف مدت چند ساعت بر طرف می شوند.

چه نکاتی را باید قبل و بعد از درمان مورد توجه قرار داد؟
نوشیدن مقدار زیاد آب یک بخش مهم از درمان است که می تواند به فرآیند حذف سلول های چربی تجزیه شده کمک موثر نماید. استفاده از یک رژیم غذایی کم کالری برای چند روز پس از درمان به منظور اطمینان از آزاد شدن انرژی از طریق سیستم متابولسیم بدن نیز در این حالت اهمیت دارد. پس از درمان بیمار می تواند به خانه باز گشته و فعالیت های عادی خود را انجام دهد.

موارد منع مصرف این روش درمانی چه هستند؟
روش درمانی کویتیشن برای همه افراد قابل استفاده نیست. با وجودی که این روش بی خطر و بدون درد است، با این وجود بعضی از موارد منع مصرف برای آن وجود دارد. موارد منع مصرف این روش درمانی بستگی به سابقه پزشکی بیمار دارد. به همین خاطر افرادی که دچار نارسایی کلیه، مشکلات کبد، بیماری های قلبی هستند یا از دستگاه های تنظیم کننده ضربان قلب استفاده می کنند، نباید از این روش درمانی استفاده نمایند. علاوه بر این، استفاده از این روش برای زنان باردار و شیر ده نیز ممنوع است.


  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز