گروه RF آر اف

دستگاه کویتیشن آر اف

برخلاف روش سنتی و قدیمی لیپوساکشن، در کویتیشن تیغ، بیهوشی و جراحی وجود ندارد. کویتیشن شبیه به "مزوتراپی" و یا "حل کردن چربی" می باشد که یک درمان برای سلولیت به نام چاقی موضعی است. معمول ترین نواحی دارای مشکل کپل ها، شکم، پهلوها، ران ها، بالای بازو، داخل زانوها و سینه ی مردان است.
 کویتیشن (Cavitation) یک روش جدید و بدون نیاز به جراحی برای حذف چربی است. این تحول بنیادین در اروپا طراحی شده است. هیچ احتیاجی به جراحی، بیهوشی، بستری شدن، مرخصی از کار و دوران نقاهت ندارد.

چند جلسه لازم است؟
یک جلسه ی معمولی حداکثر ۳۰ دقیقه بسته به بیمار و ناحیه ی تحت درمان طول می کشد.
فاصله ی بین هر جلسه به طور میانگین یک هفته است.
مجموعا  ۶ تا ۱۰ جلسه به طور متوسط جهت دستیابی به نتایج مطلوب، بسته به ناحیه ی تحت درمان و بیمار، ضروری است.

چگونه عمل می کند؟
بافت چربی برای ذخیره ی انرژی به شکل چربی تخصص یافته است. این تکنیک با استفاده از امواج فراصوتی با فرکانس بالا است. امواج فراصوتی از طریق پوست، مستقیماً به بافت چربی نفوذ کرده و آن را به قطعات کوچکتر شکسته و باعث بوجود آمدن حباب های کوچکی شده که چربی را به یک ماده ی مایع تبدیل می کند. سپس این مایع بوسیله ی سیستم لنفاوی و ادراری به راحتی از بدن خارج می شود.

فواید کویتیشن
درمانی غیر تهاجمی
بدون نیاز به بستری و بیهوشی
از بین بردن چربی ها با روشی طبیعی
۳۰ دقیقه در هر جلسه
مقرون به صرفه

موارد منع درمان
عفونت و بیماری های پوستی
در دوران قاعدگی (فقط برای شکم)
تب شدید
بیماری های خود ایمنی مانند ایدز
انواع سرطان
مشکل تیروئید و دیگر مشکلات هورمونی
کلسترول بالا و یا نامتعادل
بیماری های کبدی
ترومبوز ورید، رگهای واریسی، تیروئید، صرع
التهاب رگ، فلبیت
آلرژی و آسم
بارداری و شیردهی
افراد زیر ۱۸ سال

کویتیشن روشی است مبتنی بر اصول فیزیک و مهارت های درمانی توسط پزشک درمان گر در حرفه پزشکی و اثری فوق العاده مؤثر در درمان لاغری های غیر قابل برگشت. در روش درمان لاغری به وسیله کویتیشن زمانی که حباب های پرانرژی ریز در داخل مایعات به حرکت در می آیند به داخل سلول نفوذ کرده و با ارتعاش شدید سبب تخریب سلول می شوند. در بدن نزدیکترین بافت به مایع چربی بوده و براین اساس میتوان آثار سلولیت و چربی موضعی را ازبین برد. سلولیت هم نوع دیگری از بافت دارای چربی می باشد که در مناطق خاص بدن تجمع یافته، افزایش سایز و تغیر شکل بافت پوست به صورت بر جستگی های نا منظم ایجاد میکند و باعث از بین رفتن تناسب اندام فرد می گردد. سلولیت هم در خانم های چاق و هم حتی در افراد لاغر وجود دارد و باعث ناصاف شدن سطح پوست می گردد.
سلولیت اغلب خانم های بزرگتر از ۲۰ سال را درگیر می کند و انواع گوناگونی دارد و پس از بلوغ، تکثیر سلول های چربی متوقف می شود، در نتیجه تعداد سلول های چربی در بزرگسالان ثابت است، اما اندازۀ این سلول ها می تواند در اثر افزایش وزن، تغییرات هورمونی، مصرف غذای های پرکالری و چرب و عدم تحرک و استرس زیاد، تا چندین برابر اندازە نرمال آن افزایش یابد. متأسفانه همە ما به نوعی درگیر عوامل یاد شده هستیم. روش های متعددی برای بهبود تناسب اندام پیشنهاد می شود، از جمله رژیم، ورزش، روشهای جراحی و تکنیک های جدید و غیر تهاجمی. اولتراسوند-کویتیشن از جملە جدیدترین این روشهاست. انجام کویتیشن در بافت چربی، سبب تشکیل حبابهای ریز در اطراف سلول های چربی می شود که به شدت تحت تاثیر امواج اولتراسوند، در حال لرزش و فوران می باشند، برخورد این حبابها با دیوارۀ سلول های چربی و ترکیدن آنها سبب پارگی دیوارە سلول و بیرون ریختن چربی درون سلولی یا تری گلیسرید و خروج آب درون سلولی می گردد. هرچه قدر مناطق درگیر و میزان چاقی های موضعی کمتر باشد، زیبائی و تناسب اندام فرد می تواند بیشتر و بارزتر باشد، البته این بسته به مهارت پزشک در مان گر نیز دارد. داخل ران، خارج ران (Saddle Bags)، بازوها (Uper armsf) ،(Bingo Wings)، پهلوها (Love Handle)، دورشکم (Spare tyre) و باسن، شایعترین مکان های تشکیل سلولیت و چاقی های موضعی می باشند و یک رژیم غذائی کم کالری معمولاً برای درمان چاقی های این مناطق کافی نیست. آب درون سلولی بوسیله سیستم درناژ لنفاوی تخلیه و در کلیه ها به شکل ادرار دفع می شود. از این رو یکی دو روز بعد از انجام کویتیشن دفعات ادرار افزایش می یابد. تغییر رنگ و بوی ادرار هم در بعضی بیماران چاق دیده شده است.
 
و اما چربی درون سلولی یا تری گلیسرید که با کویتیشن آزاد شده، بوسیلە آنزیم ها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد تجزیه می شود. گلیسرول نوعی چربی محلول در آب است که پس از کویتیشن وارد گردش خون می شود و هر سلولی که نیاز به انرژی دارد آنرا از خون دریافت کرده به مصرف سوخت و ساز متابولیسم می رساند. اسیدهای چرب (غیرمحلول در آب) بوسیلە سیستم گردش لنفاوی به کبد برده می شوند و در آنجا به مولکول های دیگری تبدیل می شوند و مثل گلیسرول در سلولها به سوخت و ساز می رسند.

در هر پروسه درمانی با دستگاه کویتیشن، تعدادی از سلولهای چربی از بین میروند و درمان با کویتیشن ماندگار و همیشگی است چون تکثیر دوباره آنها غیر ممکن است. درواقع بدون جراحی و کاملاً ایمن توانسته ایم با کمک کویتیشن سلول های چربی را از بین ببریم. اثر کویتیشن تا ۳ ماه در بافت چربی ادامه دارد و همینطور بهتر می شود. فاصله بین جلسات، به ازای هر ۱ ساعت کویتیشن، یک هفته الی دو هفته است و کل درمان در ۵ تا ۲۰ جلسه انجام می گردد.
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز