گروه LPG ال پی جی

LPG یک روش تهاجمی برای کاهش سایز نیست!

 دستگاه ال . پی . جی (L.P.G) یا همان لیپوماساژ بر پایه ی ماساژ بنانهاده شده است. این دستگاه ها در عین حال ممكن است شامل برنامه های جانبی دیگری باشند كه در دستگاه تعبیه شده اند. در كنار این برنامه ها، مانورها و تکنیک هایی که کارشناس  توسط دستگاه بر بدن اعمال می کند،از دیگر قابلیت های این روش است.
ال پی جی شامل امتیازات و ضعف هایی هست. از امتیازات آن می توان چنین برشمرد که یک سیستم کاملا مکانیکی وعاری از هر گونه اشعه (اعم از نوری و صوتی) و  جریان برق است. از این رو یک روش درمانی تهاجمی شناخته نمی شود.

ال پی جی با چرخه ی سوخت و ساز بدن تعامل برقرار می کند و با فعّال کردن و تشدید گردش خون در بافت های چربی زیر پوستی که حدّاقل گردش خون را دارند، این بافت های نیمه مرده را احیا می کند تا به عنوان منبع اصلی انرژی مورد استفاده ی بدن قرار گیرند. البته این روش تأثیرات کنترل شده ای دیگری در بافت های عمیق تر دارد. برانگیختگی بافت های کارشده تا چند روز به تناسب اشخاص ـ حدودا سه یا چهار روزـ ادامه دارد و هر چه از زمان کار با دستگاه می گذرد، از فعّال بودن بافت کاسته می شود. لذا توصیه این است که پس از کار با دستگاه و هر چه نزدیک تر به زمان کارشده، حدّاقل یک ساعت فعّالیت بدنی ـ به صورت ممتدـ انجام شود، تا از موقعیت ایجاد شده در بدن، حدّاکثر استفاده (یعنی از طریق افزایش متابولیسم) عاید بدن شود.
روش ال پی جی با یک مدیریتِ بی خطر، بدن را در موقعیتی قرار می دهد که آنرا به سمت بهترین فعالیتی که می تواند انجام دهد و به فرم مناسب برسد، سوق  میدهد. بنابراین، نهایتا این خودِ بدن است که سایز خود را کم می کند، نه فرآیندی  که به بدن تحمیل شده و بدن را ملزم به انجام خواسته ی خود کند.


با توجه به مطالب فوق، این روش را میتوان مانند یک روش کمکی نسبتا کارآمد و بی خطر در کنار رژیم غذایی به کار برد. به عبارت دیگر با یك رژیم كم كالری می توان شرایطی را فراهم كرد كه این روش بتواند بیشترین تاثیر را در افزایش مصرف بافت های ذخیره ی چربی بر جا بگذارد و تخلیه سیستم لنفاوی را افزایش دهد. بدین طریق، رژیم غذایی با فن آوری ال پی جی به لاغری مدیریت شده، کمک می کند و بافت هایی که مدّنظر هستند لاغر می شوند؛ یعنی همان بافت هایی که شاید به طور معمول درگیر فرآیند لاغری نمی شوند و سلولیت نام دارند.
از طرف دیگر ، سیستم ال پی جی نیز اگر چه هدفش کاهش وزن نیست ولی به هر حال با از بین رفتن چربی های موضعی به کاهش وزن ـ هر چند کم ـ کمک می کند و هنگامی كه با رژیم غذایی همراه شود، این اثر بیشتر خواهد بود. پس می بینید كه ال.پی.جی و رژیم غذایی بر یکدیگر اثر تقویت کننده و متقابل دارند.

یکدست شدن بافت مورد نظر با بافت های مجاور و برطرف شدن ناهمواری ـ پستی و بلندی ـ ظاهر بدن از ساده ترین نتایج کار با دستگاه ال.پی.جی، است. از دیگر مزایای این روش می توان به برطرف شدن ظاهر پوست پرتقالی بدن، بدشکلی های ناشی از بافت سلولیت (فرورفتگی ها و برجستگی های کوچک)، فرم گیری مطلوب بدن و از همه مهم تر، لاغری های موضعی و برطرف شدن سلولیت های ناحیه ی کارشده، اشاره کرد.

موفّق ترین و جدّی ترین برنامه ی ال پی جی، «رول این» (Roll in) است. این برنامه برای رفع سلولیت و چربی های موضعی کاربرد دارد و عمیق ترین و بیشترین تأثیر را بر بافت چربی و کاهش سایز بافت چربی داراست. این کاهش سایز به طور طبیعی از هفت سانتی متر به بالا در ناحیه شکم ـ در ده جلسه ـ گزارش شده و حتّی در موارد نادر تا بیست و چهار سانتیمتر نیز گزارش شده است.

برنامه ی لیفت ماساژ (Roll up majeure) بافت را به سمتی که کارشناس درنظر دارد، لیفت می دهد؛ لذا می تواند به فرم دهی و رفع افتادگی بافت کمک کند. البته ایراد كار این است كه اگر به درستی انجام نشود، می تواند به تشدید افتادگی و جابه جایی نادرست بافت های چربی و بدفرمی ناحیه ی کارشده منجر شود. از اوّلین اتّفاقاتی که در زمینه ی کار فرم دهی بدن رخ می دهد، شکل گیری گودی کمر است.

یکی از چهار برنامه ی این دستگاه برنامه ی سفت کنندگی موسوم به(Roll out)  است که با فرکانس های مختلف ضربات ظریفی به بدن وارد می کند. این ادعا مطرح است که این روش تحریک کلاژن سازی را دربردارد. البته بی تردید این برنامه از ضعیف ترین برنامه های ال.پی.جی به حساب می آید .در حقیقت می توان گفت که مجموعا ال پی جی باعث شل شدن بافت های سطحی می شود و در بهترین حالت، بدن وضعیت پیشین خود را حفظ می کند.

یا توصیفی که از روش ال پی جی شد، این مهم قابل درک است که نباید پس از اینكه فرد به استفاده از این روش عادت كرد آن را به ناگاه و بدون هیچ برنامه ی جایگزین ( ورزش و رژیم) حذف كرد و اگر بدون یك برنامه دیگر، فرد به هر دلیلی، دیگر از ال پی جی استفاده نكند ممکن است افزایش وزن رخ دهد! البته این موضوع در مورد هر برنامه ی لاغری کمکی دیگری صادق است. حتّی ورزش نیز چنین داستانی دارد. بنابراین اگر تمایل به قطع روش ال پی جی وجود داشته باشد، لازم است یا برنامه ای کمکی جایگزین آن شود و یا انرژی دریافتی کم شود و یااینکه برنامه ی ورزشی مناسبی اضافه شود. البته دوره های تثبیتی ال پی جی نیز فرآیند مناسبی برای قطع این روش خواهد بود. در این برنامه ها جلسات ال پی جی به تدریج با فواصل بیشتری برگزار می شود تا اینکه به ماهی یک بار برسد و به تدریج حذف شود. با این روش بدن دچار شوک حاصل از تغییر ناگهانی نمی شود.

علاوه بر این ها، آنچه كه در مورد برگشت پذیری یا برگشت ناپذیری این روش می توان افزود این است که پس از دوره های ال پی جی می بایست همواره مراقب وزن بدن باشید، چطور كه در مورد دوره های رژیم درمانی هم این وضعیت وجود دارد. ممکن است دستگاه ال پی جی (نه به تنهایی، ‌بلكه به کمک رژیم غذایی) ما را به نقطه ای مقبول بلکه ایده آل برساند. امّا چنانچه فرد به همان شیوه ی پیشینِ زندگی برگردد، به همان نقطه ی پیشین بازمی گردد!. بدیهی است که چنان چه وزن بالارود ذخیره و انباشت بافت های چربی و سلولیت آغاز می شود. به طور کلّی، هر دوره چاقی و لاغری ضایعات سلولیتی از خود بر جای می گذارد. صدالبته، بافت های سلولیتی در طولانی مدّت تشکیل می شوند و از این روست كه برگشت پذیریِ سایز، کندتر از برگشت پذیریِ وزن خواهدبود. در مشاهدات تجربی، به فراوانی می بینیم كه افرادی که پس از گذشت یک سال از قطع دوره های کار با ال پی جی، دوباره مراجعه می كنند، با وجود ناپرهیزی و كم تحركی، هرچند كه وزنشان از اوّلین مراجعه شان در سال گذشته بیشتر است، با این حال وضعیت سایز ایشان به مراتب بهتر از اوّلین مراجعه است.
در مجموع می توان گفت كه روش ال.پی.جی می تواند همراه با رژیم غذایی به کاهش سایز و حتّی کاهش وزن به صورت کارآمدی کمک کند. با این حال فراموش نكنیم كه اساس كار، رژیم غذایی و شیوه سالم زندگی است و باید نحوه خوردن، زندگی و فعالیت بدنی را اصلاح كنیم و این تصور را نداشته باشیم كه روش های اینچنینی بتوانند جایگزین رژیم غذایی شوند.
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز