گروه جراحی چانه

دانستنیهای عمل پروتز چانه

افراد مناسب برای استفاده از پروتز چانه
عمل زیبایی چانه می تواند مزایای زیبایی زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد. به هر حال کاندیدهای مناسب برای استفاده از این روش درمانی عبارتند از:
افرادی که چانه آنها عقب رفتگی دارد
افرادی که چانه های نوک تیز یا مربعی دارند
افرادی که اندازه بینی آنها در صورت برجسته به نظر می رسد
افرادی که گردن گوشتالو و فربه دارند
عمل جراحی زیبایی چانه و جراحی فک می تواند وضعیت فک را اصلاح کرده و توازن لازم را برای ظاهر یک بینی بزرگ در صورت ایجاد نماید. پروتز چانه اغلب به همراه رینوپلاستی (عمل جراحی زیبایی بینی) انجام می شود تا به این ترتیب بتوان به بهترین نتایج زیبایی برای فرد دست پیدا کرد. علاوه بر این ممکن است پروتز چانه به همراه حجیم کردن سایز لب های فرد انجام شود تا توازن کلی صورت فرد پس از درمان بهبود یابد. افرادی که به دنبال استفاده از عمل جراحی بزرگ کردن چانه هستند، نباید دارای شرایط زیر باشند:
وضعیت سلامتی ضعیف داشته باشند
انتظارات غیر منطقی درباره نتایج حاصل از جراحی چانه داشته باشند
داروهای خاص در شش ماه قبل از انجام عمل جراحی مصرف کرده باشند (مصرف بعضی داروهای خاص می تواند بر رشد استخوان تاثیر گذاشته و باعث ایجاد برآمدگی در محل زخم ها شود)
از بیمار قلبی رنج ببرند یا فشار خون بالا داشته باشند
داروهای ضد انعقاد خون مصرف کرده باشند

ظاهر چانه پس از این روش درمانی
ظاهر پروتز چانه به مواد استفاده شده برای ساخت پروتز و تولید کننده این مواد بستگی دارد. پروتز های چانه که بطور خاص از مواد سیلیکونی ساخته می شوند، شبیه به گارد محافظ کلاه های ایمنی هستند که در ورزش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در این حالت جراح ممکن است پروتز را خم کند تا به این ترتیب ظاهر آن را با توجه به نیاز خود اصلاح نماید. هنگامی که این عمل جراحی انجام شد، پروتز چانه باید یک ظاهر قوی و خط فک طبیعی برای بیمار ایجاد کند. بعضی از جراحان پلاستیک می توانند با استفاده از نرم افزارهای مخصوص کامپیوتری نتایج حاصل از پروتز چانه را به بیمار نشان دهند و به این ترتیب بیمار می تواند درک مناسب از ظاهر چانه خود پس از انجام عمل جراحی داشته باشد.
عمل جراحی بزرگ کردن چانه
عمل جراحی بزرگ کردن چانه های دارای عقب رفتگی از پروتز چانه برای کامل کردن استخوان موجود در جلوی فک و زیر دندان ها استفاده می کند. در این حالت پروتز مصنوعی در زیر پوست قرار گرفته و می تواند یک ظاهر قوی و مناسب برای چانه فرد ایجاد نماید. این روش بزرگ کردن چانه می تواند برای بیماران یک ظاهر مطلوب و متوازن ایجاد کند که از دید سایرین کاملاً طبیعی به نظر می رسد.
عمل جراحی زیبایی بزرگ کردن چانه معمولاً به صورت سرپایی با استفاده از تجهیزات جراحی اولیه انجام می شود، اما امکان انجام این عمل جراحی در بیمارستان نیز وجود دارد. طول مدت درمان در این حالت بستگی به عوامل متعدد دارد، اما معمولاً این مدت از 45 دقیقه تا یک ساعت و نیم است. این مدت زمان بستگی خاص به اولویت های جراح و بیمار و استفاده از روش بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی دارد.
شکاف های لازم در زمان انجام عمل جراحی در ناحیه زیر چانه یا داخل دهان بین لثه و لب پایین ایجاد می شوند. به هر حال شکاف های ایجاد شده در داخل دهان به احتمال بیشتر مستعد ایجاد باکتری و ورود این باکتری به بدن هستند، اما هنگام استفاده از این روش هیچ جای زخمی بر روی صورت بیمار مشاهده نخواهد شد. هنگامی که شکاف های مورد نیاز برای انجام عمل جراحی ایجاد شد، پروتز چانه در محل قرار گرفته و جلوی استخوان فک قرار می گیرد. در ادامه جراح ظاهر پروتز را با توجه به توازن آن با سایر اعضای صورت بررسی می کند و ممکن است در صورت نیاز ظاهر پروتز را اصلاح کرده یا مکان آن را تغییر دهد تا به این ترتیب از دستیابی به یک ظاهر مناسب برای بیمار مطمئن شود. پس از انجام این کار، پروتز چانه در محل قرارگیری آن بخیه زده می شود و عمل جراحی کامل می گردد. بخیه های ایجاد شده در داخل دهان پس از حدود 10 روز به خودی خود حل می شوند و نیازی به کشیدن آنها وجود ندارد. اما در صورت استفاده از بخیه های خارج از دهان برای عمل جراحی لازم است این بخیه ها پس از مدت زمان تقریباً مشابه توسط پزشک کشیده شوند.
عوارض
یکی از سوال هایی که اغلب توسط افرادی که به دنبال انجام عمل جراحی چانه پرسیده می شود این است که: «آیا عمل جراحی چانه ایمن و بی خطر است؟» در جواب به این سوال باید گفت که در موارد نادر این عمل جراحی نیز مشابه سایر انواع عمل های جراحی دارای عوارض جانبی می باشد. در این حالت کبودی و ورم می تواند تا شش هفته در صورت مشاهده شود و بیمار باید انتظار مواجه شدن با این شرایط را پس از عمل جراحی داشته باشد. علاوه بر این عوارض مربوط به داروهای بی هوشی نیز می تواند در فرد مشاهده شود و معمولاً این عوارض سیستم تنفسی فرد را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
سایر خطرات مربوط به این عمل جراحی شامل تغییر محل پروتز چانه پس از جایگذاری آن در محل است. در این صورت ممکن است لازم شود عمل جراحی ثانویه برای اصلاح وضعیت قرارگیری پروتز و باز گرداندن آن به محل صحیح برای بیمار انجام شود. علاوه بر این همواره ممکن است محل جراحی دچار عفونت شود که امکان کنترل موثر آن با استفاده از داروهای آنتی بیوتیک وجود دارد. با توجه به اینکه عمل جراحی چانه می تواند بطور بالقوه باعث وارد شدن آسیب به اعصاب کوچک موجود در ناحیه چانه شود، بی حس شدن لب و چانه بیمار پس از عمل جراحی یکی دیگر از عوارض جانبی این روش درمانی است.
هزینه و قیمت
هزینه محاسبه شده برای عمل جراحی  پروتز چانه معمولاً هزینه داروی بی هوشی، داروهای مورد نیاز قبل و پس از عمل جراحی، هزینه اطاق عمل، و سایر هزینه های مربوط به عمل جراحی را در بر نمی گیرد. این موضوع در حالی است که بیمار معمولاً نیاز به در نظر گرفتن همه این هزینه ها برای تعیین مبلغ دقیق هزینه درمان خود دارد. هنگامی که با یک جراح زیبایی درباره عمل جراحی بزرگ کردن چانه صحبت می کنید، مهم است که قبل از عمل جراحی یک برآورد مناسب از کل هزینه درمان داشته باشید تا به این ترتیب بتوانید درباره این روش درمانی تصمیم گیری نهایی را انجام دهید. به هر حال بعضی از جراحان پلاستیک از طرح های تامین مالی خاص برای ایجاد استطاعت مالی جهت پرداخت هزینه های درمان برای بیماران خود استفاده می کنند و شما می توانید در صورت نیاز درباره این روش ها با جراح خود صحبت کنید.
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز