گروه جراحی گوش

باید و نباید های عمل زیبایی گوش

بازسازی گوش و جراحی تغییر شکل گوش معمولاً تحت بی هوشی موضعی برای بزرگسالان و با بی هوشی عمومی برای کودکان انجام می شود. برای شروع عمل جراحی بازسازی گوش، جراح یک برش پشت گوش برای دسترسی به غضروف گوش ایجاد می کند. به این ترتیب می توان غضروف گوش را تغییر شکل داد و پوست اضافی آن را حذف کرد. در نهایت، در صورت نیاز، موقعیت قرار گرفتن گوش به سر نزدیک تر می شود و شکاف ایجاد شده با بخیه های مناسب بسته می شود. جراحی زیبایی گوش معمولاً بین یک تا دو ساعت با توجه به حجم فعالیت های لازم در عمل جراحی انجام می شود.

اگر یک بیمار دارای برآمدگی گوش باشد، از عمل جراحی بازسازی گوش برای تغییر موقعیت قرار گیری آن و نزدیک کردن محل گوش به اطراف سر استفاده می شود. در این عمل جراحی پوست برداشته شده از پشت گوش با هم ترکیب شده، غضروف گوش کوچک می شود و تکنیک های اسکورینگ برای دستیابی به محل مناسب گوش بکار می رود. تکنیک های ترکیبی استفاده شده در این حالت به جراح کمک می کند ظاهر ایده آل و موقعیت مناسب را برای گوش های بیمار ایجاد کند.

معمولاً بسیاری از تکنیک های مختلف و متنوع برای کامل کردن فرآیند بازسازی گوش در طول عمل جراحی اتوپلاستی استفاده می شود. تکنیک جراحی انتخاب شده توسط جراح بستگی به مقدار اصلاح مورد نیاز بر روی گوش بیمار دارد. روش های مختلف بازسازی گوش و تغییر شکل آن می تواند به دو گروه اصلی طبقه بندی شود: کوچک کردن غضروف و اسکورینگ غضروف (برش غضروف).

تکنیک های اسکورینگ غضروف در برگیرنده ایجاد برش های مورد نیاز در غضروف برای تغییر ظاهر، اضافه کردن، یا حذف بافت گوش هستند. هنگامی که از این تکنیک استفاده می شود، خطر ایجاد شکاف های بزرگتر بر روی گوش بیمار بیشتر است، اما بطور معمول مشاهده این برش ها برای دیگران دشوار است.
تکنیک های کوچک کردن غضروف از بخیه برای تغییر موقعیت قرارگیری و ظاهر گوش استفاده می کنند. جراحی اتوپلاستی کوچک کردن غضروف غیر تهاجمی است و اغلب باعث ایجاد یک ظاهر مناسب و طبیعی برای خمیدگی و انحنای گوش می شود. عمل جراحی تجدید ساختار گوش یک نوع از اتوپلاستی است که برای اصلاح ظاهر نامناسب یا آسیب های وارد شده به گوش مورد استفاده قرار می گیرد. این روش جراحی بطور معمول برای اصلاح کوچکی غیر عادی لاله گوش (میکروتیا) که یک اشکال مادرزادی است که در هر سه مورد از 10،000 کودک متولد شده مشاهده می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. آسیب هایی که برای اصلاح آنها نیاز به عمل جراحی تجدید ساختار است عبارت از سوختگی، پارگی، لکه های عفونی یا سوراخ های ایجاد شده می باشند.
عمل جراحی تجدید ساختار گوش ترکیبی از تکنیک های جراحی متعدد و سایر عمل های جراحی تجدید ساختار است که برای بازسازی یک ظاهر طبیعی برای گوش افراد مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی مواقع، می توان غضروف لازم را از دنده بیمار برداشت و به این ترتیب با پیوند زدن آن به گوش بیمار، ظاهر آن را کامل کرد و به یک ظاهر طبیعی تر در این ارتباط دست یافت. در صورتی که نیاز به پیوند پوست وجود داشته باشد، بافت لازم معمولاً از ناحیه بالای باسن بیمار برداشته و در محل مورد نظر پیوند زده می شود.

عمل جراحی اتوپلاستی دو طرفه چیست؟

در حالی که برخی بیماران فقط نیاز به اصلاح یک گوش خود را دارند، بسیاری از بیماران دارای مشکلات زیبایی در هر دو گوش خود هستند. عمل جراحی اتوپلاستی دو طرفه یک عمل جراحی بازسازی و تغییر شکل گوش است که بر روی هر دو گوش بیمار انجام می شود. اتوپلاستی دو طرفه مشابه عمل جراحی بر روی یک گوش انجام می شود و دوره ریکاوری یکسان، عوارض بالقوه و مزایای مشابه دارد. هر چند عوارض جانبی پس از عمل جراحی همچون خارش و قلب زدن ممکن است در عمل جراحی اتوپلاستی دو طرفه کمی بیشتر مشاهده شود، با این وجود ناراحتی های ایجاد شده باید در سطح حداقل باشد.

عمل جراحی کاهش اندازه گوش

hartmann_foliodrape_lochtuch_protect

برخی بیماران نگرانی بیشتری درباره اندازه و ظاهر گوش خود در مقایسه با پیش آمدگی آن از اطراف سر دارند. یک شکل از اتوپلاستی که به عنوان عمل جراحی کاهش اندازه گوش شناخته می شود معمولاً برای تغییر ظاهر گوش ها استفاده می شود و می تواند ظاهر طبیعی تری را برای گوش بیمار ایجاد کند. عمل جراحی کاهش اندازه گوش که می تواند شامل کاهش اندازه لاله گوش باشد، یک عمل جراحی سرپایی است که امکان انجام آن بر روی کودکان و بزرگسالان وجود دارد. در طول عمل جراحی، دکتر غضروف و پوست اضافه را بر می دارد و ظاهر گوش را برای ایجاد یک اندازه کوچکتر دستکاری می کند. در نتیجه این عمل می توان یک اندازه طبیعی تر برای گوش بیمار ایجاد کرد. عمل جراحی کاهش اندازه گوش می تواند تقارن و توازن را برای صورت و گوش های شما به همراه آورد و معمولاً نتایج حاصل از آن با استفاده از تکنیک های بازسازی گوش کامل می شود.

نامزدهای عمل جراحی زیبایی گوش

گوش ها یکی از اعضای بدن هستند که افراد نمی توانند آنها را از معرض دید دیگران پنهان کنند. وجود موی بلند گاهی اوقات می تواند گوش ها را بپوشاند، اما این موضوع نیز یک مسئله موقتی است. در حقیقت بسیاری از افراد از گوش های خود جواهر آویزان می کنند و به همین خاطر گوش های فرد بیشتر به چشم می آید. بنابراین زمانی که فرد در ارتباط با ظاهر گوش های خود ناراحت باشد، ممکن است به خاطر آن با سطوح غیر قابل تحمل خجالت مواجه شود. به همین خاطر است که جراحی اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش، می تواند توسط بسیاری از این افراد برای رفع مشکل انتخاب شود. کودکانی که بطور مداوم توسط همکلاسی های خود مسخره می شوند، بزرگسالانی که با مشکلات عدم اعتماد به نفس به خاطر گوش های خود مواجه هستند، یا کسانی که از آسیب های وارد شده به گوش های خود رنج می برند، تنها مثال هایی اندک از افرادی هستند که می توانند از این نوع عمل جراحی برای رفع مشکل خود استفاده کنند.

از طرف دیگر، برخی کودکان با نارسایی های جدی در گوش خود بطور مادرزادی متولد می شوند و به همین دلیل می توانند مناسب ترین نامزدها برای انجام عمل جراحی اتوپلاستی تجدید ساختار گوش باشند. اگر شما فکر می کنید گزینه خوبی برای انجام این عمل جراحی هستید، اطلاعات زیر می توانند به شما جهت اتخاذ تصمیم مناسب در این رابطه کمک کنند.

اتوپلاستی سنتی در مقابل اتوپلاستی تجدید ساختار

اتوپلاستی سنتی همچنین به عنوان جراحی بازسازی گوش نیز شناخته می شود و در آن گوش های بزرگ یا بیرون آمده از اطرفا سر به سمت سر بیمار جمع می شوند. انجام این کار می تواند یک ظاهر طبیعی تر برای بیمار ایجاد کند که به این ترتیب بیمار زیبایی بیشتری در خود احساس خواهد کرد. اتوپلاستی تجدید ساختار می تواند آسیب های جدی گوش که از زمان تولد به صورت مادرزادی وجود دارند و نیز برخی انواع آسیب های خارجی ایجاد شده بر روی گوش را اصلاح کند. برخی از آسیب هایی که امکان اصلاح آنها از طریق اتوپلاستی تجدید ساختار وجود دارد به شرح زیر هستند:

مشکلات مادرزادی

گوش کاگوت که در این نوع آسیب گوش فرد فاقد لاله گوش است.
گوش آویخته که در آن گوش شباهت زیادی به یک فنجان دارد و انحنای گوش به شدت به سمت داخل است
گوش لوله ای که در آن گوش ها به سمت جلو لوله شده و دهلیز خارجی آن بسته شده است
گوش ویلدرموت که در آن انحنای بالای گوش معکوس شده و در عوض به سمت سر بیمار است
نارسایی گوش استال که در آن تا شدگی گوش به نحو غیرعادی است که می تواند باعث ایجاد یک لبه شود و گوش فرد را شبیه گوش جن و پری کند.
ایجاد شکاف در لاله گوش که در آن یک تو رفتگی در لاله گوش ایجاد می شود.
گوش علامت سوالی یا گوش کوسمان که در آن گوش شبیه یک علامت سوال است. در این حالت گوش از جمجمه در قسمت لاله گوش یک فاصله مشخص دارد و منحنی گوش خارج تر از محل طبیعی آن قرار دارد
میکروتیا که در آن گوش فرد بطور جدی کوچک و رشد نیافته است
ماکروتیا که در آن گوش فرد بسیار بزرگ است
گوش جمع شده که در آن بخشی از گوش فاقد پوست و غضروف مورد نیاز در ناحیه خارجی پشت گوش است
گوش مخفی که در آن بخش بالایی منحنی گوش در داخل سر قرار گرفته است.
سایر آسیب های معمول در این حوزه به شرح زیر هستند:

گوش گل کلمی که در آن به خاطر آسیب های مکرر وارد شده به گوش، غضروف از لایه رویی آن جدا شده و با مایع پر شده و به همین خاطر تغییر شکل دائمی در آن ایجاد شده است
سرطان پوست و تومور بدخیم که هر چند بطور معمول یک مسئله زیبایی محسوب نمی شود، اما اتوپلاستی می تواند به حذف پوست سرطانی و بازیابی ظاهر بافت باقی مانده پس از آن کمک کند
هر چند بسیاری از این شرایط می تواند به خاطر مشکلات جدی مادرزادی ایجاد شده باشند، برخی افراد هنوز ممکن است از ظاهر بسیار بزرگ یا بیش از حد بیرون گوش خود متنفر باشند. این افراد احتمالاً نامزدهای مناسب برای استفاده از اتوپلاستی سنتی هستند، اما درباره این موضوع باید با یک جراح صحبت شود تا روش مناسب برای بیمار انتخاب شود.

به خاطر داشته باشید عمل جراحی اتوپلاستی نمی تواند برای ظاهر جدید گوش بیمار معجزه کند. بنابراین لازم است درباره این عمل جراحی درک مناسب وجود داشته باشد و بیمار آشنایی مناسب با نتایج واقع بینانه و خطرات مربوط به آن داشته باشد.

مزایای عمل جراحی زیبایی گوش

بیمارانی که عمل جراحی اتوپلاستی را انجام می دهند، در نتیجه آن می توانند از مزایای زیر بهره مند شوند:

عمل جراحی ایمن است و خطرات ناچیز یا نادری در آن وجود دارد
این عمل جراحی می تواند بسیاری از نواقص گوش را اصلاح کند
در نتیجه این عمل جراحی کودکان توسط دوستان و اطرافیان خود مسخره نمی شوند
این عمل جراحی می تواند میزان اعتماد به نفس و رضایت فرد از خود را افزایش دهد
عمل جراحی رینوپلاستی دارای حداقل دوره استراحت است که تقریباً یک هفته می باشد
این جراحی می تواند شرایط احساسی و روانی فرد را بهبود بخشد
در این نوع عمل برش های ایجاد شده در سطح حداقل قرار دارند
این عمل باعث بازیابی ظاهر طبیعی فرد می شود
با استفاده از این عمل جراحی شما می توانید ظاهر دلخواه گوش های خود را انتخاب کنید.
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز