گروه جراحی گونه

باید و نباید‌های عمل جراحی چال گونه

همه شما با چال گونه یا فرورفتگی لپ اشنایی دارید و بعضی از افراد دوست دارند صاحب این چال‌های دوست داشتنی باشند تا زیباتر به نظر برسند. 
چال گونه همان فرورفتگی کوچکی است که بعضی افراد وقتی می‌خندند به طور طبیعی و ژنتیکی روی لپ‌هایشان ایجاد می‌شود و به باور عام چهره بانمکی پیدا می‌کنند، اما چنین جراحی‌هایی به هیچ وجه علمی‌نیست،
زیرا در هیچ یک از منابع آموزشی جراحی پلاستیک و زیبایی به این عمل‌ها اشاره ای نشده است و متاسفانه پزشکان به صورت سلیقه ای و با درخواست مراجعان و صرفا برای درآمد بیشتر دست به این جراحی‌های عجیب و غریب می‌زنند.
شاید برایتان جالب باشد بدانید روش خاصی هم برای کاشت و ایجاد چال گونه وجود ندارد تا بر مبنای آن پزشکان اقدام به جراحی کنند. بنابر این باید گفت کاشت چال گونه ، یک جراحی منطبق با سلیقه جراح است و هیچ معیار علمی‌برای انجام آن وجود ندارد.
عمل جراحی چال گونه دقیقا چه نوع عملی است؟
در این عمل ما با بافت نرم کار داریم. یک لایه عضلانی را عمل می‌کنیم و به صورت مصنوعی یک کشش در آن ایجاد می‌کنیم.
آن چین عضلاتی باعث وجود چال گونه می‌شود؛ یعنی همان چین پیشانی و صورت که بر اثر مرور زمان و پیری ایجاد می‌شود را به صورت دستی ایجاد می‌کنیم
به صورت خیلی ساده از مخاط داخل دهان برش داده می‌شود و یک لایه‌هایی از مخاط و عضلات کم می‌کنیم و لایه‌هایی از داخل دهان به هم می‌دوزیم تا حالت چال روی صورت ایجاد شود.
روش انجام عمل چال گونه :
جراحی کاشت چال گونه به دو روش انجام می‌شود و بسته به نوع صورت افراد متقاضی متفاوت است.
اگر صورت فرد لاغر و استخوانی نباشد، جراح چربی‌های آن قسمت از صورت که محل ایجاد چاله است را ساکشن می‌کند تا یک فرورفتگی کوچک درست زیر گونه‌ها و در ناحیه خنده او به وجود بیاید
اما اگر صورت فرد لاغر باشد و تجمع بافت چربی در ناحیه زیر گونه‌ها (روی لپ‌ها) نداشته باشیم، جراح می‌تواند از داخل دهان، قسمتی را که قرار است روی صورت چال بیفتد با بخیه جمع کند و به این ترتیب، چال گونه را برای فرد به وجود آورد.
این جراحی معمولا سرپایی است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و با بی حسی موضعی انجام می‌شود،
اما ممکن است بسته به شرایط، نیاز به تزریق داروی بیهوشی باشد.از طرفی بعد از جراحی و از بین رفتن اثر داروی بیهوشی یا بی حسی موضعی، فرد در ناحیه جراحی شده احساس درد و سوزش دارد که با مسکن و به مرور زمان رفع می‌شود.
از هر ۱۰ عمل یکی موفقیت آمیز است
از نکات مهم در عمل‌های زیبایی هزینه گزاف و عوارض ناشی از جراحی هستند. دکتر شهرجردی که خودش پزشک زیبایی است، از چرایی داغ شدن عمل چال گونه و استقبال مراجعان متعدد آن در این مدت کم می‌گوید.
عوارض چال گونه :

به طور کلی حدود یک ماه طول می‌کشد تا بخیه‌ها جذب شود و زخم‌ها بهبود پیدا کند و فرد به وضع طبیعی برسد، اما کاشت چال گونه عوارض خاصی در پی ندارد.البته ممکن است فرد بعد از جراحی دچار مشکلاتی شود.

 

برای مثال هنگام خندیدن یا ابراز احساساتی که به حرکات عضلات صورت نیاز دارند، نتواند مانند قبل و حتی به صورت طبیعی، میمیک خنده یا سایر ابراز احساسات صورت خود را نشان دهد حتی اگر این جراحی توسط فرد بی تجربه ای انجام شود،

 

می‌تواند به سیستم عصبی محلی که کاشت چال گونه در آن انجام شده است، آسیب برساند و حتی به فلج قسمتی از اعصاب حرکتی صورت منجر شود

 

که متاسفانه در بسیاری از مواقع غیرقابل درمان است. از طرفی ممکن است چال گونه‌ها با هم قرینه نباشد و تناسب چهره فرد به هم بخورد.

 

 

عوارض خاصی هم دارد؟

– چون در این عمل ما با بافت‌های درونی دهان و مخالط دهان سر و کار داریم.

 

ممکن است بعد از عمل فرد دچار التهاب منطقه دهانی یا عفونت شود که به صورت افت نمایان شود اما مشکل دیگری که در اینگونه عمل‌ها مشاهده می‌شود، این است که گاهی به علت کم دقتی جراح عدم قرینگی در صورت ایجاد می‌شود و مسلما یکی از زیبایی‌های صورت ما قرینگی است که اگر از بین برود، مشکل ساز خواهد بود.

 

 

اثرات این عمل دائمی‌است یا امکان بازگشت به حالت اولیه وجود دارد؟

– همیشه امکان بازگشت به حالت اولیه هست. بستگی دارد آن فرد چقدر از نظر عضلاتی کشش داشته باشد.

 

اگر عضلات یک مقدار قوی تر از حد عادی باشد امکان برگشت آن وجود دارد اما در همین حالت هم تا ۶۰-۵۰ درصد قضیه باقی می‌ماند چون به هر حال بافت صورت در این عمل برداشته می‌شود.

 

chal takroj (2)

 

هزینه اش چقدر است؟

– بسته به دکترهای مختلف متفاوت است اما در کل برای دو طرف صورت از یک میلیون و نیم تا دو میلیون متغیر است.

 

 

از نظر زیبایی چال گونه چند درصد می‌تواند روی صورت تاثیر بگذارد؟

– خود من این عمل را توصیه نمی‌کنم و از نظر من نه تنها در اکثر موارد کمکی به زیبایی نخواهد کرد بلکه صورت را از حالت طبیعی خارج می‌کند. البته در مواردی هم هست که این چال به ملاحت صورت اضافه می‌کند ولی به طور مثال از هر ۱۰ مراجعه برای عمل چال گونه این عمل ممکن است در صورت یک نفر تغییر مثبت و قابل توجهی ایجاد کند.

 

 

سخن آخر درباره چال گونه :

شاید بسیاری از افراد تصور می‌کنند با جراحی بینی، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می‌کنند،

 

اما در مورد جراحی کاشت چال گونه چنین صحبتی خنده دار است و بسیاری از افراد بعد از این جراحی پشیمان می‌شوند،

 

چرا که گاهی چهره آنها هیچ تغییری نمی‌کند و گاهی هم صاحب یک لبخند غیرواقعی خواهند شد حتی گروهی از این افراد تا آخر عمر نمی‌توانند قهقهه بزنند و از اقدام خود پشیمان می‌شوند، اما از آنجا که جراحی کاشت چال گونه اغلب غیرقابل برگشت است، پشیمانی سودی ندارد.

 

 

پس اگر به دنبال راهی برای زیباترشدن می‌گردید، به جای انجام جراحی‌های غیرضروری به فکر زیبایی و سلامت پوست و اندام خود باشید و با تغذیه مناسب و ورزش صاحب زیبایی طبیعی شوید.
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز