گروه تزریق ژل

خطرات تزریق ژل به صورت

روش های زیادی برای از بین بردن یا کم کردن چین و چروک های ناشی از پیری وجود دارد و یکی از این روش ها استفاده از ژل های مصنوعی یا چربی هاست که می تواند علاوه بر پر کردن چروک، اثرات دیگری هم داشته باشند
روش های زیادی برای از بین بردن یا کم کردن چین و چروک های ناشی از پیری وجود دارد و یکی از این روش ها استفاده از ژل های مصنوعی یا چربی هاست که می تواند علاوه بر پر کردن چروک، اثرات دیگری هم داشته باشند

خانم هایی هستند که دوست دارند درباره انواع جراحی های زیبایی، اطلاعات بیشتری داشته باشند و عوارض هر کدام را بشناسند و بدانند هرکدام چه خطراتی دارند و آیا واقعا چنین عمل هایی توصیه می شوند یا نه. خانم های بسیاری هستند که به دلیل افزایش سن درناحیه گونه وکنار چشم و خط خنده دچار چروک هایی شده اند یا دوست دارند حجم لب های شان را افزایش دهند.

شایع ترین روش حجیم سازی، این روزها تزریق ژل یا چربی است. این در حالی است که متخصصان پوست و مو تاکید فراوانی بر عوارض ناشی از تزریق ژل های غیراستاندارد به وسیله افراد غیرمتخصص دارند. در اینجا دکتر امیرهوشنگ احسانی شما را با این عوارض آشنا می کند.چربی را باید چند وقت به چندوقت تجدید کرد؟

چربی را باید ۶ تا ۹ ما ه بعد از نخستین تزریق تجدید کرد اما باز هم نیاز به تکرار دارد و زمان این تکرار ۲ سال بعد است و دوباره هر ۲سال باید تکرار می شود، ولی باید بدانید هربار که چربی تزریق می شود معمولا ۰۲ درصد پایه آن باقی می ماند حتی اگر چربی کاملا آب هم شود باز هم حدود ۵۱ درصد پایه آن باقی می ماند.چه ژلی دوام بیشتری دارد؟

اما اگر بخواهیم در مورد تزریق ژل های نیمه موقت توضیح بدهیم باید بگوییم که فقط چند نوع از آن ها تائید شده هستند مثلا یک نوع تائید شده آن، کلسیم هیدروکسی آپاتید است که بین ۲ تا ۳ سال ماندگاری دارد و باید به طور عمقی تزریق شود. این نوع، ژل بسیار خوبی است و مثل ژل های دیگر چند روز اول کبودی وکمی تورم در اطراف محل تزریق دیدهمی شود.

نکته ژل را باید حتما متخصص پوست تزریق کند بنابراین قبل از عمل حتما با متخصص مشورت کنید.تفاوت ژل با چربی چیست؟

ژل یک ماده خارجی است و انواع مختلف آن در بازار وجود دارد. ژل ها به ۳ گروه موقت، نیمه دائمی و دائمی تقسیم می شوند، البته هنوز ژل دائمی که تمام استانداردهای دارویی را داشته باشد و هیچ عارضه ای نداشته باشد، ساخته نشده است.

پس می توان گفت صحبت بیشتر روی ژل های موقت و نیمه دائمی است. ژل های موقت از متداول ترین انواع ژل ها هستند، و این ها ژل هایی هستند که از هیالورونیک اسید ساخته شده اند که علاوه بر جبران حجم از دست رفته، سنتز کلاژن را هم تحریک می کنند و به این وسیله به پوست قوام بیشتری می بخشند.ژل ها چه عوارضی دارند؟

هیالورونیک اسید، ماده ای است به صورت طبیعی در پوست یافت می شود ولی باافزایش سن، میزان آن در پوست کاهش می یابد. با تزریق ژل، این ماده را وارد پوست می کنند تا بتوانند عمق چین به وجود آمده روی پوست را کم کنند، البته همان طور که گفتیم این ژل ۶ تا ۵۱ ماه بعد، تجزیه و جذب پوست می شود و از بین می رود.تجربه نشان داده است واکنش بدن به ژل بسیار کم است به خصوص اگر از ژل های استاندارد استفاده شود تنها ممکن است بعد از تزریق ژل دچار کبودی و کمی تورم بشود که معمولا در چند روز برطرف می شود و می توان گفت ممکن است در بعضی افراد این اتفاق اصلا رخ ندهد. برای از بین بردن این کبودی ها می توانید از آناناس، قرص های ویتامین C، کمپرس سرد در اوایل و بعد کمپرس گرم استفاده کنید.ژل ها برای بدن ضرر دارند؟

اگر ژل استاندارد استفاده کنید می توان گفت برای بدن ضرری ندارد ولی به هرصورت باید بدانید ژل یک ماده خارجی است که حتی اگر استاندارد باشد وقتی وارد زیر پوست می شود ممکن است بدن نسبت به آن ماده خارجی واکنش نشان دهد و چند ماه یا چند سال بعد، دچار التهاب یا قرمزی یا به اصطلاح گرانولوم (یعنی واکنش بدن) شود. بنابراین احتمال این که یک ژل استاندارد بدن را دچار مشکل کند، وجود دارد اما این خیلی به ندرت پیش می آید عوارضی مثل تورم، التهاب و واکنش جسم خارجی به صورت سفتی آن نقطه و عفونت.البته ژل های هیالورونیک چون ظرف ۲۱ ماه جذب می شوند بنابراین احتمال فوق العاده کمی وجود دارد که مشکلی ایجاد شود و اگر مشکلی ایجاد شود مربوط به همان ۲۱ ماه است و بعد از آن، جذب می شود.

نکته اگر از ژل های استاندارد استفاده شود تنها ممکن است بعد از تزریق ژل دچار کبودی و کمی تورم شود که معمولا در عرض چند روز برطرف می شوددر چه مناطقی می توان از ژل استفاده کرد؟

مدت دوام ژل های موقت بین ۹ تا ۲۱ماه است حتی گاهی تا ۵۱ ماه می ماند و می توان با تزریق آن برای افزایش حجم لب، گونه و خط خنده. برای خط اخم که با بوتاکس برطرف نمی شود هم استفاده کرد با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست باز

می گردد و چین هایی مانند خطوط لبخند یا پرانتزها و چین هایی که از کناره های تحتانی بینی در دوطرف شروع شده و تا گوشه های دهان ادامه پیدا می کنند، از بین می رود. ضمنا با برخی انواع آن می توان گود افتادگی های زیرچشم یا فرورفتگی های برخی قسمت های پوست را کاهش داد.بزرگ ترین مشکل تزریق چربی چیست؟

وقتی می خواهید ژلی را تزریق کنید باید حتما توجه کنید روی بسته بندی ژل تائید FDA وجود داشته باشد و برچسب تائید وزارت بهداشت روی آن باشد، این نوع ژل ها قابل اطمینان و مناسب هستند ولی به واسطه کیفیت شان قیمت نسبتا بالاتری دارند هر چند گاهی ژل هایی تقلبی و غیراستاندارد وارد می شود و چون طرفداران بسیاری دارند با قیمت مناسب تری به فروش می رسند؛ من به عنوان یک متخصص اصلا این نوع ژل ها را توصیه نمی کنم چون عوارض بسیاری دارند؛ ما نمی دانیم مواد درون این ژل ها چیست، طرز تهیه آن را نمی دانیم در نتیجه اثرات آن روی پوست ناشناخته است. شما می توانید قبل از تزریق با جست وجویی در اینترنت و راهنمایی پزشک تان مارک های معروف ژل را شناسایی کنید تا بتوانید با اطمینان بیشتری این عمل را انجام دهید، باید توجه داشته باشید فقط چند نوع از ژل ها مورد تائید وزارت بهداشت و دارای برچسب هستند.چه زمانی ژل گلوله گلوله می شود؟

تکنیک تزریق بسیار مهم است. گاهی ممکن است به دلیل تکنیک نادرست تزریق ژل گلوله گلوله شود.درصورتی که اگر تزریق درست انجام شود احتمال آن بسیار کم می شود. همچنین اگر این تزریق به درستی انجام نشود مثلا محل سوراخ تزریق را خیلی پاره کنند، احتمال دارد که مثلا روی لب جای سوزن ها باقی بماند ولی اگر تزریق درست انجام شود جای سوزن ها ۴ تا ۵ روز باقی می ماند و بعد از بین می رود.ژل را باید حتما متخصص پوست تزریق کندو قبل از عمل حتما با متخصص مشورت کنید. تا در شما انتظار واقعی ایجاد شود، گاهی بعضی افراد به دلیل انتظار بیش از حد از نتیجه عمل، اصلا راضی نمی شوند، افراد باید بدانند که قرار نیست بعد از تزریق ژل چهره شان آنها به کلی تغییر کند.پر ضرر ترین ژل را بشناسید!

سال ها پیش، ژلی به نام «پاژ» تزریق می شد، که یک ژل صنعتی بود و به وفور تزریق می شد و قیمت آن نیز پایین بود. الان بعد از چندسال اثرات آن دیده می شود، واکنش هایی مثل جابه جایی ژل، اینکه ممکن است باعث التهاب شودیا حالت نافرم پیدا کندو... . متأسفانه این نوع ژل به طور دائمی در بدن باقی می ماند و تجزیه نمی شود و همان طور که قبلا گفتم درحال حاضر ژل استاندارد دائمی در دنیا به وجود نیامده است و ژل های دائم موجود همه غیراستاندارد هستند و به هیچ وجه نباید تزریق شود.برای خط خنده ،پروتز بهتر است یا چربی؟

در مورد گونه در بسیاری از موارد ضخامت چربی زیر پوست در حدی کم شده است که اگر پروتز استفاده شود حدود آن دیده شده و منظره غیرطبیعی و استخوانی پیدا می کند. این عارضه را در بسیاری از بیماران پروتزی می توان دید. همچنین در مواردی که نبود تقارن قابل توجهی بین دو طرف صورت وجود داشته باشد ایجاد تقارن با استفاده از پروتز گونه کار بسیار مشکلی است. بنابراین در این موارد تزریق چربی با یا بدون استفاده از پروتز گونه، روشی انتخابی است. در مورد خط خنده هم عوارض پروتزها به حدی بود که به تدریج مصرف آنها کمتر و کمتر شده است. باید توجه داشت در خط خنده چربی بخش زیر پوستی چین را ترمیم می کند.

بعد از آن که اثر ژل از بین برود پوست دقیقا همان حالت قبلی خود را پیدا می کند چون ژل یا چربی کاملا جذب پوست می شود و در نتیجه پوست به حالت قبل خود بازمی گردد.چه افرادی چربی را جذب می کنند؟

معمولا افرادی که چربی تزریق می کنند باید بعد از تزریق ملاحظات خاصی را لحاظ کنند یعنی باید رژیم غذایی خاصی بگیرند. مثلا اگر فرد رژیم غذایی سفت و سختی بگیرد تا لاغر شود، نخستین جایی که چربی آن از بین می رود همان چربی تزریق شده است.یعنی باید بعد از تزریق چربی فرد رژیم غذایی متعادلی داشته باشد و قصد لاغر کردن نداشته باشد.

البته از لحاظ دیگر، جذب چربی در افراد مختلف متفاوت است، در بعضی ها چربی بیشتر باقی می ماند و در بعضی دیگر به سرعت جذب می شود و این امر به هیچ وجه قابل پیش بینی نیست و پس از یک بار تزریق می توان این مورد را فهمید.این نوع تزریق ها دردناک هستند؟

معمولا چربی تزریقی به بدن را از قسمت پایین تنه می گیرند و از آن جا که یک روش بی حسی خاص دارد تزریق آن چندان سخت و دردناک نیست چون اگر خیلی دردناک باشد مشکلات بسیاری به وجود می آید. مثل این که در اثر حرکات مریض، پزشک نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد. تزریق چربی با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می گیرد. پوست در این روش

بخیه زده نمی شود و چربی به وسیله سوزن مخصوص برداشت شده و در محل مورد نظر تزریق می شود.

تا به حال هیچ مدرک علمی، سرطان زا بودن ژل های استاندارد را نشان نداده است اما در مورد ژل های غیراستاندارد نمی توان چنین نظری داد.

نکته تا به حال هیچ مدرک علمی، سرطان زا بودن ژل های استاندارد را ثابت نکرده است اما در مورد ژل های غیر استاندارد نمی توان چنین نظری دادچربی کم ضررتر است یا ژل؟

چربی چون از بدن فرد است قطعا بدن هیچ واکنشی نشان نمی دهد. در نتیجه قطعاچربی عوارض کمتری دارد اما چربی به هر حال استخراج می خواهد، یعنی باید چربی را از بدن گرفت.

بنابراین جراحی بزرگ تری دارد و هزینه آن نیز بیشتر می شود. درصورتی که ژل تنها یک ماده آماده است که به نقطه مورد نظر تزریق می شود پس می توان گفت، چربی عوارض کمتری دارد ولی تزریق آن دردسر بیشتری دارد.در چه صورتی چربی جذب می شود؟

عوارض ناشی از تزریق چربی بیشتر به شکل تورم در ناحیه تزریق شده است که پس از ۲هفته ازبین می رود. معمولا کبودی ندارد به جز ناحیه زیرچشم که امکان کبودی هست و طی ۱۰ ۱۲روز ازبین خواهد رفت.

نتایج تزریق چربی تماما بستگی به تکنیک انجام و مهارت پزشک دارد و اگر درست ودقیق انجام نشود چربی برای مدت ۳ ۴هفته بیشتر دوام نخواهد داشت وجذب می شود.پس از عمل چه کنید؟

بعد از عمل تزریق، بیمار باید نمک کمتری بخورد چون با خوردن نمک، احتمال ورم بسیار بالا می رود، اگر تزریق روی صورت است سرش را پایین نگیرد و چند روز اول از کمپرس سرد استفاده کند و بعد از کمپرس گرم.

برای تزریق ژل، محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید به راحتی هر سال این تزریق را انجام دهید.تزریق ژل سن خاصی دارد؟

معمولا تزریق ژل در افراد با سن بالای ۲۵ و ۳۰ انجام می شود ولی باز محدودیت سنی ندارد و در هرسنی می توان این تزریق را با ملاحظات انجام داد. برای تزریق در سن های خیلی بالا باید بیماری هایی چون بیماری قلبی چک شود و اگر فرد مشکل قلبی شدید نداشته باشد، می توان تزریق را انجام داد.
  لینک های مرتبط

  لینک های پیشنهادی
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز