گروه بانوان

تست های ضروری بانوان در میانسالی

تست ماموگرافی:

یکی از بیماری های شایع در خانم ها سرطان پستان می باشد که خوشبختانه اگر در مراحل پیش از ایجاد،تشخیص داده شود به راحتی می توان آن را کنترل کرد. به همین دلیل به خانم های جوان در دهه های 20 و 30 زندگی توصیه می شود که به طور منظم هر یک تا سه سال به پزشک متخصص زنان برای معاینه پستان های خود مراجعه نمایند که در صورت بروز هر گونه نشانه غیر طبیعی، پزشک بتواند به سرعت آن را درمان نماید.

✅تست تشخیصی پاپ اسمیر:

یکی از سرطان های مختص خانم ها، سرطان دهانه رحم می باشد که با تشخیص سریع به راحتی می توان آن را درمان کرد. در واقع اختلال در تکثیر سلول های موجود بین رحم و مجاری واژن علت بروز این بیماری می باشد. در برخی موارد نشانه های غیر طبیعی غیر مرتبط با سرطان نیز در این منطقه ممکن است روی دهد که با انجام منظم تست های پاپ اسمیر می توان به راحتی آنها را تشخیص داد. توصیه متخصصان زنان آن است که انجام این تست اولین بار در سن 21 سالگی باید انجام شود و پس از آن هر 3 سال این تست تکرار گردد و بعد از 30 سالگی حداقل هر 5 سال می بایستی تست پاپ اسمیر انجام گیرد.

تست تراکم استخوان:

از جمله معضلاتی که در خانم ها با افزایش سن بروز می کند، شکستگی های خود بخودی و یا نرمی استخوان می باشد. به همین دلیل توصیه می شود که خانم های با سن بالاتر از 65 سال حتما برای آگاهی از وضعیت تراکم استخوان خود، تست تراکم استخوان را انجام دهند.
  لینک های مرتبط
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز