گروه بانوان

آیا افتادگی رحم افتادگی مثانه هموروئید بی اختیاری ادرار از عوارض زایمان طبیعی است

آیا افتادگی رحم، افتادگی مثانه، هموروئید، بی اختیاری ادرار و... از عوارض زایمان طبیعی است؟

نه.
همه این موارد، عوارض "بارداری" هستند و نه عوارض "زایمان". هرچند هریك از این موارد به صورت حاد ممكن است شما را از لیست كسانی كه میتوانند طبیعی زایمان كنند، خارج كند، اما هیچ كدام از این موارد "به خاطر زایمان طبیعی" به وجود نمی آیند. چه بسا که در زایمانهای سزارین هم این موارد بسیار گزارش شده است.
.

فشاری كه طی نه ماه به صورت مداوم به عضلات كف لگن وارد میشود، این عضلات را به شدت ضعیف میكند. همین موضوع باعث میشود با برداشته شدن این فشار، این عضلات به شدت شل شده و عوارضی مثل بی اختیاری ادرار (شل شدن مثانه و اسفنكتر آن) هموروئید (شل شدن عضلات مقعد)، یا افتادگی ها ایجاد شوند.
.

بارداری های پی در پی (با فاصله كمتر از 3 سال و به تعداد بیشتر از 3 فرزند)، ورزش نكردن (بخصوص كگل) و نداشتن تحرك بعد از زایمان این عوارض را تشدید میكند. به همین دلیل است كه زنانی که چند فرزندپشت سر هم می آورند خیلی دچار این عوارض میشوند و چند ساعت زایمان نمیتواند بدن را به اینگونه موارد دچار کند.

برای كاهش این عوارض، نرمشهای بارداری و به خصوص كگل را جدی بگیرید. پس از زایمان (چه سزارین و چه طبیعی) به بدن تان استراحت بدهید و اجازه بدهید دیگران كارهای سنگین را انجام بدهند. با خوردن ملین ها و آب زیاد، مانع یبوست شوید تا دچار هموروئید نشوید.


  لینک های مرتبط
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز