گروه بانوان

دلایل ناباروری چیست


ناباروری می‌تواند به دلایل مختلفی از آن جمله مشکل در تخمک‌گذاری در خانم‌ها و یا کمبود میزان اسپرم در آقایان باشد.

 توجه به تغذیه: 

داشتن یک تغذیه نامناسب که منتهی به خوردن مواد غذایی بسیار چرب و غذاهای آماده شوند، می‌توانند با ناباروری موقت در زوجین در ارتباط باشند.
مصرف برخی از مواد غذایی مانند استفاده از روغن‌زیتون به‌جای روغن‌های جامد و یا افزایش پروتئین‌های گیاهی همچون سویا و مصرف غلات و حبوبات سبوس‌دار به همراه توجه در مصرف شیر و لبنیات کامل می‌توانند ازجمله عواملی باشند که باعث شوند بدن زن آمادگی لازم برای پذیرش اسپرم و لقاح سالم را داشته باشد. 

 وضعیت وزن: 

چاقی و لاغری هر دو با باروری سخت در زوجین در ارتباط می‌باشند. بالا بودن شاخص توده بدنی بیش از ۳۵ و یا لاغری‌های شدید هر دو عاملی هستند که می‌توانند در طولانی‌مدت حتی فرد را به سمت ناباروری سوق دهند. بخصوص خانم‌هایی که بسیار لاغر هستند با نامنظم شدن عادات ماهیانه شانس باروری در ایشان کاهش می‌یابد. به‌علاوه این‌که در خانم‌ها و آقایان چاق نیز بهترین راه برای این‌که بتوانند در فرزند آوری موفق‌تر شوند، آن است که حتماً چند کیلو وزن خود را کاهش دهند.

 میزان استرس و اضطراب: 

بالا بودن میزان استرس و اضطراب به خصوص در خانم‌ها می‌تواند با تأخیر در تخمک‌گذاری در ارتباط باشد. به‌علاوه این‌که میزان اضطراب بالا در آقایان نیز می‌تواند با عدم تمایل به داشتن رابطه جنسی مانع از باروری و فرزند آوری شود.
زوجین با کاهش میزان استرس از طریق انجام فعالیت‌های ورزشی، قرار دادن فعالیت‌های تفریحی و سرگرمی و انجام فعالیت یوگا،میتوانند میزان باروری و فرزند آوری را در خود افزایش دهند، بدون این‌که نیاز به انجام روش‌های خاص پزشکی برای فرزند آوری باشد.
  لینک های مرتبط
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز