گروه تغذیه

چند دلیل خوب برای خوردن توت فرنگی


🍓 توت فرنگی با آلزایمر مقابله می‌کند
بر اساس نتایج پژوهشی که اخیراً منتشر شده است، توت فرنگی سرشار از فلاوونوئیدی به نام «فیستین» است که در میوه‌ها و سبزیجات دیگر به میزان زیاد وجود ندارد. به عقیده‌ی این پژوهشگران داشتن یک تغذیه‌ی سرشار از «فیستین» از سلول‌های عصبی در مقابل ابتلا به بیماری آلزایمر محافظت می‌کند.
 
🍓 توت فرنگی و لاغری
توت فرنگی سرشار از منیزیم است. غده‌ی تیروئید از منیزیم استفاده کرده و هورمون‌هایی تولید می‌کند که در متابولیسم بدن تأثیر لاغر کنندگی دارند. وجود پتاسیم و برخی از مواد مغذی دیگر در این میوه ادرارآور است که به کاهش وزن و دفع سموم بدن کمک می‌کند.
 
🍓 توت فرنگی و محافظت از کلیه‌ها
توت فرنگی زود هضم، تا حدودی ضدیبوست و ادرارآور و از تشکیل سنگ کلیه پیشگیری می‌کند. این میوه‌های خوش‌رنگ و خوشمزه اسید اوریک ادرار را کاهش می‌دهد، خون را قلیایی و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

🍓 توت فرنگی و سلامت تیروئید
توت فرنگی علاوه بر داشتن انواع مواد معدنی دارای ید نیز می‌باشد که برای تولید تیروکسین در غده‌ی تیروئید لازم است. این میوه تأثیر مثبتی روی عملکرد کبد و همچنین روی سیستم غدد بدن دارد.

🍓 توت فرنگی؛ دوست قلب و ضدسرطان
توت فرنگی سرشار از پکتین است و برای همین با کلسترول بالا مقابله می‌کند. به این ترتیب این میوه‌ی خوشمزه دوستدار قلب و جریان خون است. آنتی اکسیدان‌های موجود در این میوه از تشکیل عوامل سرطان زا در بدن پیشگیری می‌کنند.

🍓 توت فرنگی؛ ضدباکتری و ضدویروس
توت فرنگی این قدرت را دارد که با ویروس‌های زیادی مثل ویروس پولیومیلیت و ویروس تب خال مقابله کند.
 
🍓 توت فرنگی ضدالتهاب است
نتایج پژوهش‌های متعدد نشان می‌دهد که توت فرنگی دارای خواص ضدالتهابی است که مانند اسید سالیسیلیک آسپرین عمل می‌کند.


  لینک های مرتبط
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز