گروه دانستنیهای جنسی

آیا بوسیدن با دهان میتواند باعث انتقال ایدز شود

ایدز از طریق دست دادن ، در آغوش گرفتن یا بوسه منتقل نمیشود.همچنین نشیمنگاه توالت فرنگی ، آبخوری ،ظرف غذا خوری ،لیوان آبخوری یا غذا یا حیوانات خانگی عامل انتقال عفونت نیستند،  HIV ویروس آسیب پذیر و شکننده ایست که نمیتواند مدت زیادی خارج از بدن زنده بماند ، بنابراین امکان انتقال آن از طریق غذا یا هوا وجود ندارد. HIV در خون ، اسپرم و ترشحات وازنی افراد مبتلا موجود است و تنها تماس های نزدیک از طریق آمیزش جنسی یا استفاده از سرنگ مشترک باعث انتقال آن میشود.
تماس اتفاقی از طریق بوسه بادهان بسته یا بوسه " اجتماعی " خطری از لحاظ انتقال ایدز ندارد. اما از آنجایی که در بوسه با دهان باز امکان تماس با خون فرد وجود دارد ، انجام این عمل با فردی که عفونت او با HIV مسجل است توصیه نمیشود هر چند احتمال انتقال ویروس ایدز از این طریق بسیار کم است .
آیا زن آلوده میتواند HUV را ضمن مقاربت جنسی به مرد منتقل نماید؟
بله اگر زنی به HIV آلوده باشد ویروس در ترشحات وازنی و گردنه رحم او وجود دارد و ضمن مقاربت ، ویروسها از طریق پیشابراه مرد یا بریدگی و خراشیدگی های آلت وارد بدن او میشود. وجود سایر بیماریهای مقاربتی احتمال انتقال را بیشتر میکند.
در صورتی که تست ایدز مثبت باشد :
- شما ویروس عامل ایدز را در بدن خود دارید
- شما میتوانید دیگران را نیز آلوده کنید و باید اقداماتی را رعایت کنید.
در صورتی تست منفی باشد:
- به این معناست که شما آنتی بادی های ناشی از ویروس ایدز را در خون خود ندارید.
- به HIV آلوده نیستید
- شما نسبت به ایدز مصون هستید
- نسبت به عفونت مقاومت دارید
اما زیاد اینطور نیست و تست منفی به طور قطعی نمیتواند این موضوع را شامل شود زیرا آنتی بادی تولید HIV مدتی طول میشود و این مدت که" دوره پنجره ای " مینامند معمولا 12 هفته تا سه ماه طول میکشد اا در مواردی هم ممکن است شش ماه به طول انجامد تا در آزمایش ظهور کند.


  لینک های مرتبط
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز