گروه بدن

جایگزین یک واحد خون حدود ۶هفته

با از دست دادن یا اهدای خون، حدود ۲۴ساعت طول می کشد تا قسمت آبکی خون (پلاسما) جایگزین شود. اما جایگزینی گلبول های قرمز که حاوی اکسیژن است حدود ۴ تا ۶هفته طول می کشد. سلول های کلیوی به افت میزان اکسیژن در خون حساس است، از این رو شروع به ترشح پروتئینی به نام «اریتروپیتین» می کند که به مغز استخوان راه می یابد تا تولید یاخته های بنیادی لازم را برای ساخت سلول های خون تحریک کند. به طور طبیعی ذخیره آهن مردان برای تولید گلبول قرمز از زنان بیشتر است.

ساعت هوشمند بدن شما
عوامل زیادی در تعیین زمان شروع یا پایان فعالیت های بدن تأثیر می گذارد. به عنوان مثال نتایج بررسی های اخیر موسسه علوم سلامت محیط در آمریکا نشان می دهد، اگرچه پزشکان تاریخ مشخصی را برای زایمان مادران باردار تعیین می کنند اما این زمان کاملا دقیق نیست. بدن هر فردی مانند یک سیستم هوشمند عمل می کند.در این مطلب به نقل از «نیوزویک»، به مدت زمانی که لازم است یک فعالیت بیولوژیکی تأثیر خود را بر بدن بگذارد، اشاره شده است. 

هاضمه: ۲۴ساعت
هر لقمه غذا در عرض ۳ثانیه قورت داده می شود اما ممکن است تا یک روز کامل دفع نشود. به محض رسیدن غذا به معده، اسید معده آن را به ذرات ریز تبدیل می کند. این روند به ازای مصرف ۳ تا ۴کالری در هر دقیقه طی می شود. هرچه میزان چربی بالاتر باشد، خرد شدن آن سخت تر است. پس از معده، غذا وارد روده کوچک می شود تا بیشتر شکسته و ماده مغذی آن جذب خون شود. قبل از ورود به کولون پس از ۲ تا ۳ساعت، آب و نمک آن استخراج می شود. سپس ماده غذایی مسیر کولون را طی می کند، این مراحل حدود ۲۴ساعت طول می کشد. روند هضم در زنان نسبت به مردان کندتر است زیرا هورمون های گوارشی ضعیف تر است. با افزایش سن فعالیت سیستم هاضمه کند می شود. از طرفی مصرف داروهایی مانند داروی فشارخون و ضدافسردگی باعث کندی عملکرد روده ها می شود. اضطراب نیز روند هاضمه را کند می کند زیرا با بروز آن مصرف کالری افزایش می یابد. اما برخی بیماری ها مانند سندروم بی قراری روده و بیش فعالی تیروئید، روند هاضمه را سرعت می بخشد. 


  لینک های مرتبط
مهاجرت به کانادا
کاشت مو
باربری تهران
طراحی سایت
مهاجرت به کانادا
گواهینامه ایزو
خرید کولر گازی از بانه
اسکالپ
.تمامی حقوق محتوا مربوط به وب کلینیک می باشد .
طراحی و بهینه سازی سایت : آوینا پرداز